בית  »     »   מחיקת רישום פלילי צבאי והעלאת דרגה

מחיקת רישום פלילי צבאי והעלאת דרגה

אנונימי | 03/06/2013 |

שלום רב,

לפני 7 שנים, בזמן היותי בשירות קבע נשפטתי בבית דין צבאי, לאחר כתב אישום מתוקן, בגין התנהגות שאינה הולמת והורדה דרגתי לטוראי.
לאחר המשפט הועזבתי ע"י הצבא והמשכתי את חיי באזרחות. יצאתי ללימודים אקדמיים וסיימתי את התואר וכעת עובד בחברה פרטית. אני בן 34 כיום.
לפי מה שאני יודע אין רישום פלילי באזרחות (הוצאתי גם תעודת יושר מהמשטרה).
שאלתי היא, במידה ואני רוצה למחוק את הרישום הפלילי במסגרת אותה עבירה בצבא ואני פונה לנשיא המדינה ומבקש בנוסף להחזיר את דרגתי האם ניתן להרוויח את שני "הציפורים באותה המכה" או שהנשיא לא מתעסק בדרגות הצבאיות.
ושאלה שנייה, האם אצטרך לבצע מילואים (עד היום לא ביצעתי מילואים) במידה ותוחזר דרגתי?
כל המהלך הזה אני רוצה לבצע כי אני רוצה לעבוד בארגונים גדולים בטחוניים/ממשלתיים ולא רוצה שעברי הצבאי יפריע לי.
בתודה מראש.

אורח05/06/2013 בשעה 11:50

לפי תיאור המקרה – אין לך בכלל רישום פליל מן הסיבה שהורשעת בעבירה מסוג התנהגות שאינה הולמת שאיננה גוררת רישום פלילי בכלל.

לפיכך, אף אחד לא חשוף להרשעתך בבית הדין הצבאי.

לנושא החנינה – נשיא המדינה אינו מוחק הרשעות "צבאיות" אלא בעל סמכות לחון מי שנושא רישום פלילי במרשם הפלילי. אתה מוזמן לעיין בחוק יסוד נשיא המדינה, שם מפורטת סמכותו של הנשיא.

אנונימי05/06/2013 בשעה 14:15

תודה על תגובתכם.
שאלתי הנוספת היא לגבי השבת הדרגה הצבאית לפני שלילתה (דרגתי לפני המשפט הייתה רס"ל)-האם יש לנשיא אפשרות להחזיר לי אותה. ובמידה ואכן כן, האם אני מתחיל לבצע מילואים (אני מזכיר שהועזבתי ע"י הצבא מסיבת אי התאמה ומאז המשפט לא ביצעתי שום יום מילואים) או שצריך להתנדב במידה ואני מעוניין בכך.

בנוסף, האם תהיה השלכה והשפעה כלשהי לגבי כניסה לעבוד בחברה ממשלתית/בטחונית (עקב ביצוע תחקיר ביטחוני שהן מבצעות).
אגב, בזמן השירות היה לי סיווג בטחוני.

אורח06/06/2013 בשעה 16:44

השבת הדרגה הצבאית איננה בסמכות נשיא המדינה. ההחלטה להעלות דרגה הינה בסמכות צה"ל בלבד. זאת אומרת – יש לפעול מול היחידה הרלוונטית לשם קבלת המלצה להעלאה בדרגה.

לגבי סיווג בטחוני – העניין מורכב יותר. ככל הנראה דבר ההרשעה והתיק שנפתח לך בזמנו יעלו במסגרת סיווג בטחוני ויילקחו בחשבון.

אורח10/06/2013 בשעה 09:49

1. לא ניתן למחוק את ההרשעה בתרשומת הצבאית. אכן, ככל הנראה אין לך רישום פלילי במשטרה (רישום אזרחי). ניתן בנקל לבדוק זאת בהוצאת תדפיס מרשם פלילי בכל תחנת משטרה בישראל.

2. נדיר מאוד שרשויות זרות מבקשות הסברים לגבי הרשעות צבאיות. יחד עם זאת, זה אכן קרה בעבר ואז יש להציג חוות דעת משפטית המסבירה את דבר ההרשעה.

השארת תגובה

0 thoughts on “מחיקת רישום פלילי צבאי והעלאת דרגה

Leave a Message


אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

נושאים מומלצים