בית  »     »   מחר כבר עריקה – דחוף!!!

מחר כבר עריקה – דחוף!!!

מאיה בלקובסקי | 20/07/2008 |
שלום רב,קוראים לי מאיה ואי בת 20.5 אני פניתי ללשכת הגיוס אם בעיה שאני גרה אם סבא וסבתא חולים. סבא צריך עזרה והשגחה 24 שעות ביום. אני עובדת כדי לעזור להם...אמא שלי חיה באוקראינה ולה גם אני שולחת כספים. אבא שלי יש לו משפחה אחרת. כל הבית והסבים תלוי עלי. השכר דירה אוכל וכדומה תלוי עלי. וצבא לא התיחסו אלי ואפילו לא דחו לי את הגיוס כמו שהתחננתי לפחות בחודשים ולא יכולים לפתור את הבעיה. אני לא יכולה לעזןב אותם לבד.מצב של סבא שלי החמיר ובגלל זה אני אפילו לא בעבודה אלה בבית משגיחה עליו. מחר אני צריכה להתגייס אבל מסיבה זאת לא אוכל ללכת . תענו לי בבקשה האם כשיתפסו אותי זאת תהיה סיבה שלא הלכתי לגיוס לא כי אני לא רוצה להתגיס בכלל אלה בגלל סיבה משמעותית? ומה הם יכולים לעשות לי? לעצור אותי? או מה? ואחרי כמה זמן שאני עריקה הם יכולים לבוא ולקחת אותי? והאם זה יכול לקרות בלילה ביום? ואיך זה שלבעיה כזאת הצבא לא מתיחס? בבקשה תעזרו לי דחוף ואם תוכלו תסבירו את העניין כי אני לא מבינה בזה כלום. מקסימום אם ההסבר יהיה מובן אני יוכל לפנות כבר אחרי שיתפסו אותי אליכם..בתודה מראש!
מתן גרוס- צוות המשרד21/07/2008 בשעה 11:23

כעקרון ניתן יהיה להגיע לביתך ולעצור אותך, גם בלילה.
סביר להניח שזה לא יקרה בטרם יעברו חודש-חודשיים מתחילת ההעדרות שלך משירות.
אני מניח שיתייחסו לבעיות האלה שציינת כאן במהלך המשפט וזה ישפיע על העונש.
ככלל כל עוד תשתמטי משירות לתקופה של פחות משנה את תעמדי אוטומטית להליך דין משמעתי. בהליך זה לא מתוסף רישום פלילי והעונש המקסימלי הוא לרוב עד 28 ימי מחבוש (כלא).
לאחר ריצוי העונש תשלחי ללשכת גיוס שם תוכלי להסביר את כל המצב שלך לקב"ןמש"קית ת"ש וכו´.

מאיה בלקובסקי21/07/2008 בשעה 12:31

תודה על התשובה הקודמת. ואחרי כל מה שאמרת אם למשל עוד שבוע אני אשלח ללשכת גיוס שאני לא הגעתי לצו הגיוס בגלל סיבה חמורה שלא יכולתי להשאיר את סבא שלי שמצבו כמעט בן חיים למוות ואני מבקשת שישלחו לי תאריך גיוס חדש. אז הם ישלחו לי תאריך חדש לגיוס? או שהם פשוט יבינו שלא הגעתי ואני בנפקדות וישר ישלחו אלי את המשטרה הצבאית? האם אתה חושב לנכון לשלוח מכתב אם בקשה לתאריך חדש?
ותודה מראש:)

מתן גרוס- צוות המשרד21/07/2008 בשעה 17:18

כרגע לדעתי זה קצת מאוחר מדיי לשלוח מכתב כזה מפני שמחר את אמורה להתגייס. במידה ותגיעי לאחר שבוע ללשכת הגיוס את בכל מקרה כעקרון תצטרכי לעמוד למשפט על הנפקדות.
שם תוכלי להסביר את מצבך ולקוות להתחשבות מצד קצין השיפוט. כמו כן תוכלי לאחר המשפט לברר מול גורמי הגיוס את אפשרות דחיית הגיוס, אך כמובן שאין הם מחוייבים לכך ויכולים להחליט על גיוסך המיידי.

השארת תגובה

0 thoughts on “מחר כבר עריקה – דחוף!!!

Leave a Message