בית  »     »   מילואים לרופאה ועיכוב יציאה מהארץ

מילואים לרופאה ועיכוב יציאה מהארץ

א. ס. | 04/06/2012 |

שלום רב,
שרתתי שרות חובה מלא ובסיומו קיבלתי פתור ממילואים. זה היה לפני מעל 10 שנים, מאז למדתי רפואה ויום אחד לא בהיר בכלל קיבלתי הודעה לפיה הפתור ממילואים מבוטל. שלחתי עירעור, שכמובן לא נענה ומאז התחלתי לקבל צווי זימון למילואים. את כולם ביטלתי או דחתי, מאחר ועדיין למדתי. הצו האחרון היה בינואר השנה, לא הצלחתי לבטלו, ולכן שלחתי אישור מחלה אזרחי ביום הראשון שבו היתי אמורה להתייצב. לא זכיתי לשום תגובה ומאז גם לא קיבלתי שום מכתב או צו מילואים נוסף. כעת אני צריכה לטוס לחו"ל בעוד כחודש וחצי ואני תוהה אם יש סיכוי שימנעו ממני לצאת מהארץ. איך אפשר לברר את זה, רצוי מאוד בבלי להזכיר לצה"ל לשלוח לי עוד צווי מילואים.
ושאלה נוספת – ראיתי באחת מהתשובות שלכם בפורום שכדי לבטל פתור ממילואים צריך את שר הבטחון… האם זה אומר שיתכן והביטול פתור שלי לא חוקי?
אודה מאוד לתשובה.

אורח04/06/2012 בשעה 20:48

א.ס. שלום רב,

ייתכן והוכרזת כנעדרת משירות ועל כן קיים כנגדך צו עיכוב יציאה מהארץ. ניתן לברר זאת במשטרת הגבולות. לידיעתך – במידה ואכן הינך מוכרזת כנעדרת משירות הדבר לא ייעלם מאליו ויש לטפל בפיתרון הבעיה. אכן, כדי לבטל פטור צריך בד"כ אישור שר הביטחון ייתכן וביטול הפטור אינו חוקי וייתכן שהוא חוקי, הדבר צריך להיבדק.

א. ס.04/06/2012 בשעה 21:12

תודה על תשובתך המהירה.
שאלות נוספות:
האם לא שולחים מכתב התרעה לפני שמכריזים על מישהו כנעדר? הודעה כלשהי?
איך ניתן לבדוק את חוקיות ביטול הפתור?
שוב תודה רבה

אורח05/06/2012 בשעה 00:06

אכן, אמורים לעשות כן. עם זאת – גם אם לא עשו כן, ספק אם הדבר יכול לסייע לך. אין ספק שאת מודעת לשירות המילואים שלך (שלחת יום מחלה) וככל הנראה לא קיבלת שחרור מהמילואים. הפרקליטות הצבאית מטילה את האחריות להתייצבות עלייך גם אם מישהו טעה ולא שלח לך מכתבי התראה. לגבי בדיקת חוקיות ביטול הפטור, ניתן יהיה לעשות זאת באמצעות פניה מסודרת לפרקליטות הצבאית באמצעות עורך דין.

השארת תגובה

0 thoughts on “מילואים לרופאה ועיכוב יציאה מהארץ

Leave a Message


אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

נושאים מומלצים