בית  »     »   מילואים

מילואים

מיואש | 16/03/2009 |
אני משרת במילואים כבר למעלה מ-10 שנים, לעולם לא עשיתי בעיות, תמיד הגעתי לשרות. כיום אני עומד לפני בחינות הסמכה לראיית חשבון, לאחר 5 שנים של לימודים מתישים סוף סוף ביולי הקרוב יש סיכוי שכל זה יהיה מאחורי. אך, בכדי לקבל את הזכאות לגשת למבחני המועצה הקרובים עלי לעבור בהצלחה 2 מבחנים סופיים באוניברסיטה שבה אני לומד. לצערי הרב קיבלתי מילואים בדיוק על תאריכי הבחינות, וכרגע המפקדים שלי לא מוכנים לשחרר/לדחות לי את השרות למרות כול הבקשות. אין שום סיכוי שישחררו אותי, והאופציה היחדיה שאפשרית היא להיות עריק, מכוון שאם אסגיר את עצמי לאחר 30 יום אקבל כלא ל28 ואז לא אוכל לגשת לבחינות מועצה. שאלתי היא, האם לאחר עריקות של 3 חודשים היתכן ולאחר שאסגיר את עצמי למ"צ יפתח לי רישום פלילי? (שימנע ממני לקבל את התעודה) וכמה ימי כלא עלי לצפות לקבל?
מתן גרוס- צוות המשרד17/03/2009 בשעה 11:52

קודם כל אני ממליץ לך לפנות אל אגודת הסטודנטים באוניברסיטה שלך בבקשה לעזרה ולפנייה לכל הגורמים המתאימים (מפקדי, ול"ם וכו´).

לגבי העריקות – במידה ותהיה עריק לתקופה של פחות משנה ואין לך בעברך עריקויות קודמות אין כל סיכוי ככלל לפתיחת רישום פלילי ואתה תעמוד לדין מול קצין שיפוט בכיר בהליך דין משמעתי בו אין כל רישום פלילי והעונש המירבי הינו לרוב עד 28 ימי מחבוש (כלא).
בעקבות הסיבות שלך ובמידה ואכן תחזור לא יאוחר מ-3 חודשים לאחר תחילת שירות המילואים אני לא רואה סיבה שייגזרו עלייך יותר מ-14 ימי מחבוש.

מיואש17/03/2009 בשעה 21:19

תודה רבה על התגובה,
למרות שעדיין אני מנסה להגיע לפשרה עם מפקדי היחידה שלי, כרגע המצב נראה כחסר כל סיכוי, פשוט לא יאומן שאחרי 10 שנות מילואים אני נתקל בכזו אטימות.

בימים הקרובים אגיש ולת"ם בתקווה שאקבל דחיית שרות של 3 חודשים. אך כרגע קשה לי לשמור על אופטימיות שכן לאחר שיחה נוספת עם המפקדים שלי היום הובהר לי באופן די ברור כי הם יעשו כל שביכולתם בכדי לטרפד לי את תוצאות הולת"ם, כך שגם בכיוון הזה אני לא תולה תקוות.

שאלה נוספת ברצוני לשאול, אם חס וחלילה אאלץ להיות נפקד/עריק, ממתי מ"צ מתחילה לחפש אותי? האם עד תקופה של 3-4 חודשים (לכשאסגיר את עצמי) אני צריך לחשוש מלוכדי עריקים שיגיעו לביתי?

תודה על העזרה.
אני מקווה מאוד שהמצב לא יתדרדר עד לנפקדות/עריקות, ושמישהו יבוא לעזרתי.
אני מוכן להיתדנב ל 30 יום מילואים באוגוסט, שהם הרבה מעבר ל 11 ימי מילואים שכרגע עלי לעשות.

מתן גרוס- צוות המשרד18/03/2009 בשעה 22:11

לוכדי עריקים סביר להניח שיתחילו בחיפוש אחרייך לאחר כ-3 חודשי עריקות.
אני באמת מקווה שתצליח בשינוי מועד המילואים ובכל מקרה שיהיה הרבה בהצלחה במבחני הלשכה הארוכים.

השארת תגובה

0 thoughts on “מילואים

Leave a Message