בית  »     »   מכתב של פסיכאטר מתל השומר

מכתב של פסיכאטר מתל השומר

משה | 08/04/2008 |
אני משרת בחיל האוויר ועברתי התנכלות קשה בחודשיים האחרונים ממפקדיי נשפטתי ל 25 ימי מחבוש על תנאי על עבירת לבוש . וכן המפקד וחובש מהיחידה באו לבדוק אותי כאשר הייתי בגימלים מביקור רופא. ועוד כל מיני התנכלויות. ונותנים לי ריתוקים על שטויות. הייתי אצל פסיכאטר צבאי בתל השומר והוא נתן לי שינוי שיבוץ לחיל הירוק בגלל ההתנכלות. הוא גם כתב במחשב שהסיבה היא ההתנכלות והמצוקה שאני נמצא בה. אך הוא לא הוריד לי פרופיל. במכתב של פסיכאטר צבאי למפקד הוא כתב שהוא החליט על שינוי שיבוץ שלי לחיל ירוק.והוא אמר לי שזה סופי . השאלה שלי היא האם המפקדים חייבים לקבל את ההחלטה של הפסיכאטר? האם מפקד בדרגה בכירה(סא"ל) יכול לשלול את ההחלטה של הפסיכאטר.? האם הם חייבים לתת לי פליטה מיידית? זאת אומרת שהחלטה של פסיכאטר זה פקודה? האם אני יוכל לקבול אותם על מה שעשו לי אחרי שאני יהיה כבר בחיל הירוק? תודה רבה על העזרה .
מתן גרוס- צוות המשרד08/04/2008 בשעה 09:08

כעקרון המלצה של פסיכיאטר צבאי הינה מחייבת, וקצין בצבא, לא משנה דרגתו, לא יכול לבטלה, אלא רק רופא צבאי אחר יכול להחליט כך במידה ויראה לנכון.
שינוי השיבוץ לא חייב להיות באותו יום שתגיע חזרה ליחידה אלא תלוי במספר של גורמים, ביניהם אגף כח האדם החילי שלכם, שלישות היחידה וכדומה.
כמו כן תוכל לאורך כל השירות לנסות לפנות לנקח"ל בנוגע למפקדים שלך שאתה מאמין שעברו על הפקודות ביחס מולך.

מור08/04/2008 בשעה 18:35

רופא צבאי אינו יכול בשום פנים ואופן לבטל המלצה של פסיכאטר צבאי שהינה מחייבת . גם קב"ן לא יכול לבטל החלטת פסיכאטר.

רק פסיכאטר צבאי אחר יכול לבטל את ההחלטה ולא שמעתי שקרה דבר כזה שפסיכאטר מסויים מבטל פטור שנתן פסיכאטר אחר (והוא מסתכן בכך בצורה ניכרת אם יקרה לחייל משהו בעקבות ביטול הפטור)
. הסיכויים אפסיים במצב כזה..

מתן גרוס- צוות המשרד08/04/2008 בשעה 19:14

פסיכיאטר צבאי ממליץ לרופא היחידה כיצד יש לפעול.
כעקרון רופא היחידה צריך להחליט האם המלצות הפסיכיאטר צריכות להיות מיושמות לפי הכרותו עם היחידה והחייל.
לרוב המלצות כאלה יתקבלו ללא כל הפרעה.
במידה ומדובר בפטור גורף ותמידי יש צורך לקבל אף אישור מקר"פ פעילה.

השארת תגובה

0 thoughts on “מכתב של פסיכאטר מתל השומר

Leave a Message