בית  »     »   מצ"ח לקחו לי את המכשיר הסלולרי

מצ"ח לקחו לי את המכשיר הסלולרי

ר.ק. | 02/01/2011 |

שלום,

ביום חמישי האחרון נחקרתי במצ"ח בחשד לפגיעה בצנעת הפרט(למזלי, אין לי שום קשר לנושא).

מצ"ח לקחו את המחשב הביתי ואת המכשיר הסלולרי בצו תפיסה ב-21:30 ביום חמישי האחרון.

אני מעוניין לדעת מה אומר החוק מבחינתי? מתי אוכל לקבל בחזרה את הציוד שלי? אני אמור לקבל אותו לביתי או לאסוף אותו מבסיס מצ"ח? (הציוד נמצא במרחק של יותר משעה נסיעה).

אבקש לשאול שאלה נוספת, לקראת סוף החקירה נתבקשתי לחתום על תצהיר החקירה, למעט עמוד אחד, סרבתי לחתום יתר העמודים מאחר והחוקרת רשמה מה שהיא חשבה לנכון והשמיטה פרטים אחרים, עמדתי על כך שהיא תתקן את הטעויות אך לאחר מס´ עמודים ועוד כאשר היא נתפסה במערומיה, היא סרבה להמשיך, לקחה את כל חומר החקירה והלכה.

מה ערכו של תצהיר שנותן התצהיר לא חתם עליו? או, כפי שחוקרת מסרה: "אני אחתום עליו בעצמי".

תודה ובברכה.

צוות המשרד02/01/2011 בשעה 22:29

ר.ק. שלום רב,

סעיף 32(ב1) לפקודת סדר הדין הפלילי (מעצר וחיפוש)[נוסח חדש], תשכ"ט – 1969 קובע כי מקום בו נתפס מחשב וניתן להפרידו מדבר המגלם חומר מחשב, והמחשב אינו דרוש לצורך חילוטו או הגשתו כראיה לבית המשפט, תחזיר המשטרה את המחשב לאדם שממנו נלקח בתוך 30 ימים מיום תפיסתו. בית משפט שלום רשאי לצוות על הארכת התקופה האמורה לתקופה שלא תעלה על 30 ימים, ולחזור ולצוות על כך מעת לעת. כפי שהבנת, לפי סעיף זה, בשלב זה מצ"ח יכולים להחזיק את המחשב והסלולרי למשך 30 ימים. בד"כ מצ"ח מזמנים את בעלי המחשב/מכשיר לבסיס מצ"ח לקבל חזרה את המכשירים.

במידה ונחקר אינו מוכן לחתום על עדותו, חוקר מצ"ח מציין על גבי האמרה כי הנחקר סירב לחתום ויעיד, במקרה הצורך, לאחר מכן כי מה שרשם נרשם מפי הנחקר. במידה והחוקר יימצה אמין הרי שבית הדין יקבל את האמרה כאילו נלקחה מפיך. במידה ונחקרת כחשוד, הרי שעליך לפעול בנושא זה כבר עתה שכן הפרקליטות תקבל את מה שנכתב כאילו נכתב מפיך.

ר.ק03/01/2011 בשעה 09:29

במה ניתן לפעול כדי למנוע את העדות הזו? נציב קבילות חיילים הוא התשובה? או שצריך לפנות לעו"ד כדי שיפעל מולם?

בעמוד האחרון של העדות, התחלנו לעבוד על התיקונים של חומר החקירה, הגענו לעמוד 7 אם אני זוכר נכון, בשלב הזה החוקרת התעצבנה, כתבה משפט ארוך שנגמר ב: "ולראיה באתי על החתום", ואמרה שהיא תחתום במקומי.

אני מעוניין למנוע את הבזיון הזה.

צוות המשרד03/01/2011 בשעה 10:09

נציב קבילות חיילים אינו פועל במקרים שנמצאים תחת חקירה. רק עו"ד.

השארת תגובה

0 thoughts on “מצ"ח לקחו לי את המכשיר הסלולרי

Leave a Message


אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

נושאים מומלצים