בית  »     »   משתחרר יום חמישי…שאלה חשובה

משתחרר יום חמישי…שאלה חשובה

ליאור | 25/03/2008 |
מתן שלום. ביום חמישי הקרוב אני משתחרר מהצבא בבקו"ם. איפושהו בזמן השירות שלי הורשעתי בבית דין על עבירה של סירוב להבדק בבדיקת שתן למרות שהוצג לי צו של קצין שיפוט בכיר. קיבלתי חודש בכלא בפועל ועוד 3 חודשים על תנאי למשך שנתיים, שזה אומר בעצם שבמשך שנתיים יכולים לבקש ממני בדיקת שתן מתי שהם רוצים ושאם אני מסרב התנאי מופעל אוטומטית. השאלה שלי היא כזאת עכשיו אני משתחרר כמו שאמרתי לך והבנתי ש 180 יום אחרי השחרור חוק השיפוט הצבאי עדיין חל עליי, מה קורה במצב תיאורתי שבאים אליי עוד חודש נגיד ומבקשים ממני לתת בדיקת שתן ואני מסרב? האם עדיין יכולים להפעיל לי את התנאי למרות שאני כבר משוחרר? אני יודע שהסיכויים לכך קלושים אבל עדיין קיבלתי תנאי למשך שנתיים ואני רוצה לדעת בוודאות מה קורה במצב כזה... תודה.
מתן גרוס- צוות המשרד25/03/2008 בשעה 20:26

חוק השיפוט הצבאי חל כעקרון אך ורק על עבירות שבוצעו בזמן השירות הצבאי.
אי לכך, במידה ויבואו אלייך בבקשה לדגימת שתן לאחר השחרור – ואין לכך שום סיבה שבעולם, לא שמעתי ולא ראיתי כזה מקרה ואני גם לא רואה שום אפשרות שזה יקרה במקרה שלך – יתקשו מאוד להוכיח שהשימוש היה בזמן השירות ולא לאחריו, ולכן כעקרון אין כל סיבה או אפשרות להגיש כנגדך כתב אישום ואו להפעיל את העונש המותנה.

ליאור26/03/2008 בשעה 17:15

מודה לך על התשובה, אך השאלה עצמה הייתה על הסירוב עצמו, האם מותר לי לסרב בעצם??? או שאם אני מסרב התנאי יכול להיות מופעל?
תודה.

מתן גרוס- צוות המשרד26/03/2008 בשעה 20:46

קשה לי לענות על שאלה כזו היפותטית כי פשוט אין כל סיבה שיבואו אלייך בבקשה כזו, וגם הסירוב שלך – גם אם נחשב כעבירה בזמן השירות הצבאי – מתבצע בעודך משוחרר משירות צבאי ולכן אני לא רואה שום אפשרות שהעונש יופעל וכמובן שום אפשרות שמישהו מהצבא בכלל יוכל או ירצה להגיע אלייך ולבקש דגימה.

ליאור26/03/2008 בשעה 21:29

השארת תגובה

0 thoughts on “משתחרר יום חמישי…שאלה חשובה

Leave a Message