בית  »     »   משתמטת ומעבר לחו"ל?

משתמטת ומעבר לחו"ל?

ריקי | 25/11/2012 |

אני משתמטת יותר משנה (לא הלכתי לצו ראשון, לא עשיתי בדיקות רפואיות, כלום.)ואני מעוניינת לעבור לעבוד בקנדה בתור מטפלת, ובשלב מאוחר יותר להגר לקנדה.בדרישות קבלת אשרת העבודה כתוב שיש להציג תעודת יושר.
בעיקרון, התכוונתי להסגיר את עצמי לצבא, לשבת בכלא ובסופו של דבר להשתחרר (כמה זמן שזה לא ייקך) ואז לעבור לקנדה ולפתוח דף חדש.אבל, נתקלתי במאמר שאומר שהישיבה בכלא צבאי תשאיר רישום פלילי שיעשה לי בעיות בקבלת האשרה.
עכשיו אני תוהה האם לא עדיף לנסוע בלי להסדיר את המעמד שלי מול צה"ל…לפי מיטב ידיעתי אני יכולה לצאת מהארץ, אבל לא לחזור אליה.
מה יגדיל את סיכויי לנסוע בלי בעיות?להסגיר את עצמי, או להשאיר את העניין פתוח?

תודה ויום טוב

אורח26/11/2012 בשעה 17:54

ריקי שלום,

לא ברורה תקופת ההשתמטות – האם מדובר בתקופה של שנה ממועד הגיוס? אם כן – סביר להניח שיוגש נגדך כתב אישום לבית הדין הצבאי בגין תקופת ההשתמטות. האם הרשעה בבית הדין תביא לרישום פלילי – ייתכן וכן. באשר להשפעת רישום זה על השהות בקנדה – לשם כך תצטרכי להיוועץ במי שמומחה בהגירה לקנדה. בכל מקרה – במידה וזה המצב – לא תוכלי כך סתם לקום ולעזוב מבלי לפתור את הבעיה שכן סביר להניח שהוצאה נגדך פקודת מעצר ואינך יכולה לעזוב את הארץ. עדיף כי תיוועצי בצורה פרטנית עם עורך דין אשר ינסה למצוא פיתרון לבעיותייך.

ריקי26/11/2012 בשעה 18:46

אם איזה סוג של עורך דין עלי להתייעץ?עו"ד צבאי?עו"ד המתמחה בהגירה?

אורח26/11/2012 בשעה 18:48

עורך דין המתמחה בענייני צבא.

דנה27/11/2012 בשעה 12:05

שלום שמי דנה ואני הייתי אמורה להתייצב לשירות שלי לפני חודש וחצי בערך אך המשפחה שלי עברה לחול מפני שהעבודה שלהם חייבה אותם לעבור ולא הייתה ברירה אלא לקחת אותי איתם מכיוון שלא יכולתי להישאר לבד בארץ ולהתגייס רציתי לשאול האם אפשרי להסדיר את העניין והאם אני יכולה להיכנס לארץ ולצאת חזרה ?

אורח27/11/2012 בשעה 18:20

דנה שלום,
הסיטואציה שאת מתארת היא למעשה היותך משתמטת חו"ל.
לשאלתך:
א. אין מניעה לטפל בעניינך בשעה שאת שוהה בחו"ל. הדבר נעשה באופן יומיומי בהרבה תיקים אחרים.
ב. סביר להניח שמיד ביום שלא התייצבת לגיוס החלה לשכת הגיוס בהליכי הכרזת השתמטות וחלק מן הבירור כולל בדיקה במוסף משרד הפנים. מה שאומר – שסביר להניח שהלשכה יודעת שאת שוהה בחו"ל כעת.
ג. יש סיכוי גבוה שלשכת הגיוס שלחה בקשת מעצר למשטרת הגבולות, מה שאומר שברגע שתנחתי בארץ – תעוכבי/תעצרי בנתב"ג ויסגירו אותך לצה"ל.
ד. ככל הנראה יחד עם בקשת מעצר יש גם בקשה לעיכוב יציאה מן הארץ לאחר ההסגרה לצה"ל.

כל הדברים שציינתי לעיל נכונים באורח כללי לגבי משתמטים בחו"ל. לגבי המקרה הספציפי שלך – צריך לפנות לצבא ולבדוק את המצב לאשורו במקרה שלך.

השארת תגובה

0 thoughts on “משתמטת ומעבר לחו"ל?

Leave a Message


אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

נושאים מומלצים