בית  »     »   מתן,תודה על התשובה..הסיפור המלאאא.ע

מתן,תודה על התשובה..הסיפור המלאאא.ע

לילך | 25/03/2008 |
מצטערת אם זה יהיה ארוף פשוט אני רוצה לשמוע תשובה ממישהו שמבין! הייתי נפקדת יום וחצי.הגעתי לבסיס,המפקד יחידה <<סאל -שהייתי הפקידה שלו>> שפט אותי והפעיל לי תנאי ל6 ימים בכלא.הלכתי הביתה כי זה היה נראה לי מוגזם. מאותו רגע ועד לפני שבועיים עשיתי הכל בשביל לברוח ממשטרה צבאית ..אם זה לא לנהוג לא לישון בבית וכאלה.. אחרי 3וחצי חודשים בכלל נזכרו להתקשר אליי מהבסיס שלי ואמרו לי לחזור וכו´ ושאני נפקדת!שהם לא דווחו למשטרה צבאית...<<התקשרתי למחלקת תשלומים של צהל ואמרו לי שאני מופיעה במחשב כעריקה.הקצין(סגן אלוף)שהוא המפקד יחידה אמר שאני רשומה כנפקדת ןבקצין העיר כשהקלידו את הפרטים היה רשום שאני ביחידה!!!!>> הוא נתן לי "הזדמנות" ואמר לי לחזור ושהוא ישפוט אותי ואם לא הוא יעביר למשטרה צבאית השאלה שלי אם זה מותר?הגיוני? אני יודעת שלכלא אכנס לשישה ימים שבגללם ברחתי מלחתכילה השאלה מה האלה..מותר לו להכניס לכלא?אני אמורה לדווח על משהו שנעשה לא כחוק? אני רוצה לדעת כי ביום ראשון בעקרון אני הולכת להשפט בפניו ומשם בטוח שלכלא. אם אפשר עוד שתי שאלות...ומצטערת שזה ארוך אני פשוט בלחץ מטורף ואין לי כח כך את מי לשאול את כל זה.. 1.יש לי לינה ביתית,פטור מתורנויות וארוחות ביתיות בגלל בעיייה בריאותית.להביא מסמכיםן אלה לכלא? זה עוזר בכלל?כי אמרו לי שבריתוק ובכלא לא...?!נכון?! 2.שוב,המפקד יחידה שהוא גם הישיר שלי הוא סגן אלוף הוא שופא אותי.יש כמות מסויימת של ימי מעצר שהוא יכול לתת? או שזה ממש ללא הגבלה...?כי הבנתי ש"מותר" לו רק עד 30 ומשהו בגלל הדרגה. שוב תודה אשמח לקבל תשובות וכמה שיותר מהר. טוב שיש את האתר הזה ואותך שמגיב. לילך.
מתן גרוס- צוות המשרד26/03/2008 בשעה 15:04

קשה לתת לך עצה לגבי דרך הפעולה, כי זה די מורכב ויש כאן שאלה אתית לגבייך ולגבי האפשרות ש-"תרוויחי" אם תדווחי או לא תדווחי.

בכל מקרה אני אתחיל מהסוף:
1. פטורים כאלה לרוב אינם מונעים ריצוי עונש מאסרמחבוש (כלא) או ריתוק. בכל מקרה כדאי להצטייד איתם במידה ותגיעי לכלא במידה ותצטרכי הקלות מסויימות בשהייה בכלא או בשביל מפגשים עם קב"ן (כפי שציינתי אין כמעט שום סיכוי שהם ימנעו את הכניסה לכלא עצמו).
2. כמובן שהעונש הוא מוגבל, אך זה תלוי על מה תעמדי לדין וכמה ימי מחבוש כבר עומדים כנגדך.
במידה ועומדים 6 ימי מחבוש שהופעלו כנגדך ותשפטי בגין הנפקדות בלבד, יוכלו להתווסף לך עוד 28 ימי מחבוש – סך הכל 34 ימים.
במידה ותשפטי גם על הבריחה ממשמורת – עבירה שביצעת בכך שברחת לאחר שהוטל עלייך עונש מחבוש – ניתן יהיה להטיל עלייך בסך הכל, כולל הנפקדות ו-6 הימים שהופעלו במשפט הקודם, עד 55 ימי מחבוש.

כפי שציינתי בהודעה הקודמת אני לא רואה את פתח היציאה של היחידה מהמצב הזה, אלא אם כן לא תשפטי על הנפקדות שביצעת מאז המשפט הקודם, וגם במקרה הזה הגורמים המוסמכים במתקן הכליאה ידרשו לראות סיבה מדוע לא הגעת לריצוי העונש אז, וללא סיבה מספקת גם את העונש הזה לא תצטרכי לרצות.
למראית עין רק סיבה של העדר מן השירות יכולה להיות סיבה מספקת, ובמקרה הזה יצטרכו להעביר את העניין לפרקליטות עריקים.
לכן, שוב, אני לא רואה מצב שלא תעמדי לדין על העריקות בפני בית דין צבאי, או לחילופין היחידה תחליט "להשתיק" את זה ולא תרצי שום יום בכלא.
אני באמת חושב שכדאי אולי להיוועץ ייעוץ אישי עם עו"ד פרטי לפני הסגרתך כדי לבדוק את העניין, אבל יש לחשוב גם על אפשרות שבמקום "ליפול בין הכיסאות" ולא להענש זה יכול לגרום לזה שכן תעמדי לדין מול בית דין צבאי.

השארת תגובה

0 thoughts on “מתן,תודה על התשובה..הסיפור המלאאא.ע

Leave a Message