בית  »     »   נוהל תפיסת עריק ובני משפחתו.

נוהל תפיסת עריק ובני משפחתו.

אלמונית | 21/03/2005 |

שלום, יש לי מספר שאלות לגבי חוקיות חיפוש של עריק בבית משפחתו.
אחי עריק מחודש אפריל שנה שעברה יש לציין כי הינו חייל מילואים ולא חייל בסדיר אחי בן 25 ואינו מתגורר בבית הורי למרות שזאת הכתובת שיש לצבא , אתמול באו לבצע חיפוש שני חיילים ממשטרה צבאית את אחי וסרבתי לפתוח להם את הדלת בנימוק שזה אינו ביתי אלא בית הורי ואם הם רוצים שימתינו שאחד ההורים יחזור הביתה , הסברתי להם שהוא לא מתגורר בבית זה .יש לציין כי אני מעל גיל 20 ואיני קטינה, הם טענו כי אני חייבת לפתוח להם את הבית וכי יש ברשותם צו מעצר, ואם אני מסרבת לפתוח את הדלת הם יזמינו משטרה רגילה והשוטר יפרוץ את הדלת, שוב הסברתי להם כי איני בעלת הבית ואני לא יכולה להכניסם , אבי חזר בדיוק מעבודתו וערך איתם סיור בבית והסברנו להם כי אחי אינו מתגורר בבית, לאחר מספר שעות שוב הופיעו הנ"ל בביתנו וערכו סיור עם אימי, וטענו כי הם יופיעו גם בשעה 2 בלילה וגם בשעה 5 בבוקר, האם זה חוקי? והאם ניתן למנוע ביקורים לא נעימים אלו או להוציא נגדם צו הרחקה בטוענה כי אחי לא מתגורר בבית ואין לנו קשר איתו, מבחינתי הם יכולים לתצפת מחוץ לבית כאוות נפשם אבל לא להטריד אותנו, כיוון שמה שהם עושים זאת ממש הטרדה.ובחור בין 25 שאינו מתגורר עם הוריו אינו בגדר אחריותם של הורי..מה ניתן לעשות נגד מטרידים אלו?

עו"ד זאב פישר22/03/2005 בשעה 21:26

אלמונית יקרה,

שאלה מעניינת מאוד מבחינה משפטית.

כעיקרון, יש לשוטרים הצבאיים זכות להיכנס לכל מקום שיש חשד סביר שהחייל נמצא בו. במקרה שתיארת, לא בטוח שניתן לומר שחשד סביר ממשיך להתקיים.

מבלי להכיר את נסיבות הענייןה המדויקות, קשה לתת לך תשובה.

בברכה,
עו"ד זאב פישר

אלמונית22/03/2005 בשעה 21:35

שלום, במקרה אני סטודנטית למשפטים ואשמח אם תפנה אותי למקורות מתאימים כגון חקיקה מתאימה אני חייבת לעזור להורי, המשטרה הצבאים בכלל לא עושה חיפוש בביתנו אני חושבת שהם הגיעו למסקנה כי אחי אינו מתגורר בבית הורי אך טענתם היא שכל עוד זאת הכתובת שיש לצבא הם ימשיכו להופיע בביתנו.
תודה .

עו"ד זאב פישר22/03/2005 בשעה 21:38

אלמונית יקרה,

דומני כי ההוראות המתאימות ישנן בחוק המעצרים (בשינויים המתחייבים).

כדאי יהיה להעביר מכתב מסודר ומפורט למפקד המשטרה הצבאית הפיקודית (ממצ"פ) במחוז בו אחיך משרת, ולבקש שירדו לכם מהגב.

בברכה,
עו"ד זאב פישר

השארת תגובה

0 thoughts on “נוהל תפיסת עריק ובני משפחתו.

Leave a Message


נושאים מומלצים