בית  »     »   נפקדותעריקות משרות מילואים – מס&ac

נפקדותעריקות משרות מילואים – מס&ac

יבגני | 09/09/2009 |

לצוות המשרד שלום,

אני סטודנט בשנה האחרונה ללימודי, וקיבלתי קריאה לשירות מילואים למשך שבועיים למטרת תרגיל. תאריכי התרגיל נפלו על תקופת מבחנים. למרות אי אילו הקלות שמגיעות לי בעקבות השפ"מ, פיספוס המבחנים הנ"ל לא היה מאפשר לי לסיים את התואר בזמן בשום פנים ואופן(ומכאן, מאוד מקשה עלי כלכלית). הגשתי בקשה לדחייהביטול השירות (בתוספת כל האישורים המתאימים) ולא קיבלתי תשובה. בסופו של דבר לא הגעתי למילואים וכרגע אני נפקד מספר ימים.

אני מבין שכל עוד אני נפקד ולא עריק (עד 30 יום?) אני אמור להשפט ביחידה שלי, מה העונש המירבי במקרה כזה?

מה העונש המירבי במקרה של עריקות, נאמר חודש וחצי? ושנה?

באילו מקרים עריקות גוררת רישום פלילי?

אני בעצם מנסה להחליט מתי עדיף להסגיר את עצמי, אולי אם אני כבר נפקד וצפוי לעונש (שמין הסתם גם יפגע בלימודי), עדיף להסגיר את עצמי בעוד כשנה, לאחר סיום הלימודים?

עד כה, לא היו לי שום סיבוכים עם הצבא.

בתודה מראש!

מתן גרוס- צוות המשרד10/09/2009 בשעה 15:59

ככלל כל עוד אתה נפקד (כמו שציינת עד 30 יום) עלייך להסגיר את עצמך ביחידה.
העונש המירבי במשפט מול סגן אלוף לאחר 8 ימי נפקדות הינו עד 28 ימי מחבוש בפועל (כלא).
לאחר חודש של העדרות אתה אמור להסגיר את עצמך לידי משטרה צבאית וכל עוד תעדר פחות משנה תשפט אוטומטית בהליך דין משמעתי במתקן הכליאה – הליך בו אין רישום פלילי והעונש המירבי זהה לזה שציינתי בשיפוט ביחידה.
מעל לשנה אתה מסתכן בהעמדה לדין מול בית דין צבאי שיכול להטיל עונש גבוה יותר (אך לרוב לא) וכמו כן עם הרשעתך שם יתווסף רישום פלילי.
מכיוון שזו העדרות ראשונה סביר להניח שגם לאחר העדרות של כשנה וחצי תעמוד לדין משמעתי ולא מול בית דין צבאי, בטח אם תסגיר את עצמך. אך מובן שלא ניתן להבטיח שזה אכן יקרה, ועדיין ישנו סיכוי שתשפט מול בית דין צבאי.

השארת תגובה

0 thoughts on “נפקדותעריקות משרות מילואים – מס&ac

Leave a Message


נושאים מומלצים