בית  »     »   נפקדות ממילואים

נפקדות ממילואים

דותן | 12/12/2006 |
לצות המשרד שלום! אני קצין במילואים בדרגת סגן. לאחרונה הייתי אמור להתחיל מילואים לתקופה של 26 יום. אני סטודנט לתואר ראשון בהנדסה ומיותר לציין שאם הייתי מבצע את המילואים הייתי פשוט מפסיד את הסמסטר ואת השנה האקדמית כולה... בשיחה שקיימתי עם המ"פ עם קבלת הצו (חודשיים מראש) הובטח לי ש"יבואו לקראתי" ונאמר לי לא להגיש ולת"ם כי הבעייה תיפתר בינינו. ביום הראשון למילואים הבנתי מהמ"פ שאין אפשרות לבוא לקראתי בצורה שתעזור לי. כתוצאה מכך עזבתי את המילואים ביום הראשון וכרגע אני נפקד 3 ימים - בשיחת טלפון שקיימתי עם המג"ד הוא הבהיר לי שיעשה הכל כדי לדפוק אותי כמה שאפשר. השאלה שלי היא כזו: אני מתכוון לסיים את הסמסטר הזה שזה עוד חודשיים כולל הבחינות ולהסגיר את עצמי למשטרה צבאית. אין לי עניין להיות עריק ואני רוצה לעשות מילואים. מי ישפוט אותי? יש סיכוי שהמג"ד ישפוט אותי? ואם כן איזה עונש צפוי לי ואיך אפשר לא להשפט אצל המג"ד שהפך את הסיפור לעניין אישי? תודה
מתן גרוס- צוות המשרד12/12/2006 בשעה 13:17

כעקרון עריק מילואים לתקופה של חודשיים נשפט בבית הכלא על ידי קצין שיפוט במילואים בהליך דין משמעתי.
בדרך כלל העונש המקסימלי הינו 28 ימי מחבוש (כלא).

בדיווח העריקות שהיחידה מדווחת למדור עריקים היא יכולה לציין שהמג"ד מעוניין לשפוט את החייל.

לעיתים כשהחייל מסגיר את עצמו גורמי המשטרה הצבאית יוצרים קשר עם יחידת החייל, בהוראת הפרקליטות, כדי לתאם את הגעת המג"ד לשפיטת החייל.

כאמור לרוב מתגלים קשיים בתיאום הגעת היחידה וכדומה כך שבדרך כלל העריקים נשפטים בכלא על ידי קצין שיפוט במילואים.

דותן12/12/2006 בשעה 18:24

מניסיונך, על עבירה ראשונה כזו בשילוב עם עבר ללא דופי והצטיינות בכל מהלך השרות בצבא יש סיכוי שהעונש יהיה פחות מ 28 ימי מחבוש. למרות שביצעתי עברה – זה ברור, יש לי סיבה טובה, סך הכל הוליכו אותי שולל ומנעו ממני להגיש ולת"ם שזוהי זכותי החוקית….

מתן גרוס- צוות המשרד12/12/2006 בשעה 19:41

נתחיל בכך שאומר שבדין משמעתי לא ניתן לחזות עונש היות והכל תלוי בעצם באדם אחד – קצין השיפוט.

מצד שני בדרך כלל קציני השיפוט בבתי הכלא לא מחמירים עם חיילי מילואים, בפרט כאלה שהיו עריקים לתקופה של חודשיים (אם אכן זו תהיה התקופה) שנחשבת קצרה יחסית.

עם זאת יש לזכור שהיותך קצין וכן העובדה שכבר התייצבת במילואים ואז החלטת לעזוב יכולים להיות כנגדך.

השארת תגובה

0 thoughts on “נפקדות ממילואים

Leave a Message