בית  »     »   נפקדות משרות קבע

נפקדות משרות קבע

אלכס | 17/08/2008 |
אני עתודאי יג יד סיימתי את שירותי הסדיר לפני כ 3 חודשים ושבוע לפני החפשש המפקדים שלי הודיו לי שאני מחוייב בשנת קבע,אני לא מסוגל להישאר יותר ביחידה שלי גם כי אני בן יחיד לאמא שכולה וגם כי התנאים גרועים,פניתי למפקדים בכירים אבל לאף אחד לא אכפת,הדרך היחידה שנישארה היא ליברוח השאלה שלי היא האם יש דפוק בקבע? ונגיד אני אשב חודש בבית האם אני אצטרך להשלים אותו? האם יש רישום פלילי בניפקדות של עד 45 יום? ועד כמה זה לגיטימי שאם אני יעשה בעיות ישחררו אותי מהקבע?
מתן גרוס- צוות המשרד18/08/2008 בשעה 10:40

ככל כל עוד תעדר לתקופה של פחות מ45 ימים ואין לחובתך העדרויות קודמות – תעמוד לדין משמעתי ביחידה בו אין כל רישום פלילי.
כעקרון גם בשירות קבע ישנו תב"ן שלילי ("דפוק") אותו תצטרך להשלים לשירות.
סביר להניח שלאחר מס´ כליאות ואו העדרויות תשוחרר משירות קבע, אך לא ניתן לקבוע זאת בוודאות או כמה מקרים כאלה יצטרכו בכדי שהמפקדים יתייאשו ממך.

אלכס18/08/2008 בשעה 13:33

לפי מה שאתה מכיר בכללי הם כן משחררים בכזה מצב או
שיכול להיווצר כזה מצב שהם לא יתנו לי ללכת אחרי פעם פעמיים של נפקדות וישיבה בכלא,ממה שאני חושש זה שאני עתודאי ויכול לקרות שהם יעשו לי דווקא וימשכו לי את התקופה הזאת,ואז גם דפוק בקבע זה מאוד בעייתי(אני לא אצא מיזה בחיים)
מקווה שתוכל לעזור לי

מתן גרוס- צוות המשרד18/08/2008 בשעה 20:00

כפי שציינתי לא ניתן לדעת האם אכן תשוחרר לאחר מספר נפקדויות ואו כליאות מפני שאין הצבא מחוייב לשחרר אותך בגין סיבות אלו ויכול מאוד להיות שפשוט תצטרך להמשיך בשירות הקבע יחד עם התב"ן השלילי.
מהיכרותי עם מקרים כאלו לרוב לאחר מספר כליאות והעדרויות שוחרר החייל משירות הקבע, אך במקרים רבים זה התלווה עם רישום פלילי לאחר עריקות.

השארת תגובה

0 thoughts on “נפקדות משרות קבע

Leave a Message