בית  »     »   נפקדות

נפקדות

מילואים | 05/03/2008 |
ביום הראשון בו הייתי אמור להתייצב לשירות מילואים שלחתי אישור ימי מחלה חתום על ידי רופא אזרחי. לצערי למרות זאת הוחלט לפתוח נגדי תיק נפקדות בטענה שבכל מקרה הייתי אמור להתייצב ולהיבדק אצל רופא צבאי(למרות הסבריי כי בעיה רפואית מנעה את התייצבותי). האם במקרה זה יש בסיס לתלונת נפקדות?? ** בפקודות מטכ"ל (כפי שמופיעות באתרכם) נאמר כי "על נציג היחידה להעביר את אישור המחלה לידי רופא צבאי שיחליט האם לקבלו או לזמן את החייל לבדיקה".כפי הידוע לי אישור המחלה לא הועבר לרופא ואף אם הועבר הוא לא ביקש שאתייצב לבדיקה רפואית אצלו. האם למרות כל הנ"ל ניתן להגדיר אותי כנפקד? תודה מראש.
מתן גרוס- צוות המשרד05/03/2008 בשעה 09:33

ככלל אישור מחלה מרופא צבאי אינו פוטר משירות מילואים אלא אם קיבלת אישור מפורש לכך מקצינת הקישור ואו רופא צבאי. אי לכך כל עוד לא קיבלת את האישור הנ"ל היית אמור להופיע לתאריך הצו ואי הגעתך אליו גוררת – בצורה חוקית לגמרי כפי שזה נראה על פניו – את הכרזתך כנפקד.

מילואים05/03/2008 בשעה 12:25

מאחר ואני עומד בפני משפט, אודה לך אם תסביר לי איך תשובתך מתיישבת עם פקודת מטכ"ל 31.0810-שירות מילואים פעיל- נוהל פונים להשתחרר מסיבות מחלה, סעיפים 5 עד 10,
במקרה בו חייל המילואים לא התבקש להתייצב לבדיקת רופא צבאי?

מתן גרוס- צוות המשרד05/03/2008 בשעה 12:34

שוב – כל עוד לא קיבלת הודעה רשמית על שחרור מגורם צבאי אתה לא יכול להסיק ששוחררת מהשירות ואי התייצבותך תוביל כנראה להכרזה על נפקדות.
אמנם ייתכן שיש כאן התרשלות של קצינת הקישור שלא דרשה שתבוא לבדיקת רופא או הודיעה לך שהרופא החליט על כשירותך לשירות, אך עדיין אין זה ככלל פוטר אותך מהגעה למועד הצו.

השארת תגובה

0 thoughts on “נפקדות

Leave a Message