בית  »     »   נשלח ל"אגף" בכלא

נשלח ל"אגף" בכלא

שמעון | 31/10/2007 |
שלום. בני מטופל כבר זמן מה אצל פסיכולוג ביחידה (פרופיל 45 נפשי). הוא נשלח לכלא על נפקדות, ולפני שהוא הלך לכלא- הוא ביקש מהפסיכולוג המלצה להיות בחדר מבודד כי יש לו בעייה עם תקשורת, ובכלל יש לו בעיות חברתיות. בכלא, הוא גם ביקש להיות עם כמה שפחות אנשים בתא, והחליטו לשלוח אותו ל"אגף" בכלא 4. ה"אגף" זה המקום שאליו שולחים את האלימים, והתנאים שם לא אנושיים. חדר קטן וסגור, ללא חלון, שירותים פתוחים לרווחה ולא ניתן להוריד מים. כשהוא נכנס ל"אגף" אמרו להוריד בגדים ולהשאר עם תחתון. עשו עליו חיפוש כאילו ביצע רצח. לאחר שמפקד הבסיס ביקר אותו ושם לב שהוא בחור שקט הוא הוציא אותו לפלוגה פתוחה, ומשם התחילו להעביר אותו לכלא 6 ומשם לפלוגה אחרת וכך הלאה (וכל זה מכיוון שאין תנאים שמתאימים לבני). בנוסף, הוא קיבל תקופה מסויימת בכלא כדורי הרגעה ואקאמולים כמו סוכריות.(חשוב לציין ששחררו את בני לגמרי מהצבא יום לאחר שיצא מהכלא, התעללות מיותרת). השאלה שלי האם זה חוקי? ואיך אני יכול לצלם את התא ב"אגף"? האם אני יכול להוציא צו? תודה.
מתן גרוס- צוות המשרד31/10/2007 בשעה 09:40

אני לא רואה כל פעולה לא חוקית שנעשתה כאן, בטח לא כשבנך הגיע עם המלצה מקב"ן לשינה בתא לבד (שהמקום ביחיד כעקרון שבו ישנים בתא לבד הינו אגף הבידוד). כמו כן החיפוש בהפשטה בכניסה לאגף הוא חלק מההוראות המקצועיות של חיל המשטרה הצבאית.
כן נכון לגבי העברת החייל בין פלוגות ובתי הכליאה – לפי הפקודות.
אני לא רואה אפשרות שייתנו לך לצלם את התא באגף הבידוד, בעיקר מכיוון שאין שום סיבה לכך.

שמעון02/11/2007 בשעה 10:46

שלום,

בני ביקש את ההמלצה מהפסיכולוג מסיבות חברתיות. האגף שהוא נשלח אליו מיעוד לאלימים במיוחד, והיחס שם בהתאם. הוא נשלח לשם מחוסר תיאום בין גורמים במערכת. אני לא מבין איך זה חוקי להכניס בנאדם למקום עם תנאים כאלה כאשר אין לו תלונה אחת בכלא, אין לו עבירות משמעת, הוא שקט לגמרי. החבר´ה שמכניסים לשם זה הבעייתיים במיוחד, אלה שהרימו יד על מפקדים וכאלה…
אתה לא חושב שהיתה פה רשלנות?
תודה.

השארת תגובה

0 thoughts on “נשלח ל"אגף" בכלא

Leave a Message