בית  »     »   סיווג בטחוני

סיווג בטחוני

אבנר | 09/10/2006 |

שאלה קצת מורכבת לעו"ד פישר!
שמי אבנר, התגייסתי לפני כ- 5 חודשים. אחרי הטירונות הגעתי לטכני שובצתי בקורס מסויים, סיימתי אותו בהצלחה והגיע זמן הפיזורים ליחידות. בטפסי סיום הקורס רשמתי שאני מעוניין להגיע לכנף 2 (שזו הייתה אחת האופציות שלי יחד עם כנף 1 ובח"א 27). אחרי זמן מסויים בא אלי מפקד הקורס שלי ואמר לי שהוא אכן רוצה להציב אותי בכנף 2 אבל יש בעיה, שלחו לו מייל שאין לי סיווג בטחוני לבסיס. הגיע סוף הקורס. כשכולם סימו אותו קיבלו תעודות ועשו קלירנס יציאה אני לא עשיתי כלום והייתי "מועכב בטחון שדה" בטכני שבוע. במהלך השבוע התברר לי שאין לי סיווג בטחוני לשום בסיס, אפילו לא לכנף 1 ובח"א 27 (נחשבים פחות סודיים מכנף 2). אחרי השבוע קיבלתי צו סיפול לבח"א 27. כיו אני בבח"א 27 ומאוד מאוכזב מכל ההתנהלות שהייתה עם ההצבה שלי. כיום אני נמצא גם בקשר ישיר יומיומי עם מש"ק בטחון השדה של הבסיס שלי שמעדכן אותי בכל התפתוח בקשר לסיווג שלי (לפני מה שהבנתי המצב שלי נמצא עדיין ב"תהליך בדיקה"). לפי מה שאמר לי המש"ק בטחון שדה אני עומד כרגע על סיווג "שמור". סיווג בטחוני נמוך לכל הדעותשאין לי מושג אין שיבצו אותי לתפקיד של טכנאי בחיל האוורי עם סיווג שכזה (מכשירים, חדרים מחשבים שאני עובד איתם דורשים סיווג יותר גבוה ממה שיש לי- לפחות סודי).
אני פונה אליך כדי לשמוע על דעתך בנושא כי הרבה אומרים לי שכנראה נעשה לי עוול מסויים ואולי הייתה איזושהי "פשלה" עם התחקיר הבטחוני שלי מלכתחילה. אשמח מאוד לתגובה ממך אם תרצה אפילו טלפונית או במייל……תודדה ושנה טובה!

מתן גרוס- צוות המשרד09/10/2006 בשעה 16:16

ככלל השיבוצים בצבא מתבצעים לפי החלטות המפקדים, צרכי הצבא ובנוסף , אם ניתן, מנסים להתחשב ברצון החייל.

לגבי הסיווג הבטחוני-
למערך בטחון השדה בצה"ל ישנם שיקולים משלו לגבי הסיווגים של כל חייל וחייל.
יכול להיות שניתן לערער על רמת הסיווג שניתנה לחייל.

עו"ד זאב פישר09/10/2006 בשעה 20:27

אבנר שלום,

בהמשך לתשובתו של מתן, חוק השב"כ מאפשר לערער על סיווג ביטחוני, אך אינני משוכנע שהוא חל על חיילים (למיטב ידיעתי, אין תקדים בנושא).

אפשר לנסות, מה שכן…

בברכה,
עו"ד זאב פישר

השארת תגובה

0 thoughts on “סיווג בטחוני

Leave a Message


אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

נושאים מומלצים