בית  »     »   סרוב צה"ל לערוך בדיקות חוזרות

סרוב צה"ל לערוך בדיקות חוזרות

משה | 16/01/2009 |
קיבלתי בעבר פטור משירות צבאי עקב בעיה רפואית כביכול. הפטור היה בטעות מוחלטת,ויש לי מסמכים המעידים על כך. אני שולח אינסוף בקשות לצה"ל -בצירוף המסמכים הרלוונטיים המוכיחים שאין כל יסוד לפטור- שיסכימו לבדוק אותי שוב ולגייס אותי בהתאם. צה"ל לא מסרב,בנימוק ש"בנתיים זה לא רלוונטי,ואם יהיה צורך הם יפנו אלי". מה עומד מאחרוי תשובה זו? פשוט מאוד: אני נשוי + ילד. לצה"ל אני אמור לעלות כסף. ולכן הם לא ששים להחזיר אדם כזה אם ממילא הוא נפלט ממערכת חייבי הגיוס. הגשתי להם בקשה : גם אם אינכם רוצים לגייס אותי,עדין תבדקו לי את הפרופיל ותעדכנו אותו! יש לי זכות חוקית לכך- כיוון שפטור שגוי על בסיס נפשי עלול להפריע לי לרשיון נשק,וסרובכם לבדוק אותי שוב,למרות שזה עלול ליצור לי בעיות ,כולל במקומות עבודה מסויימים,נוגד את "כבוד האדם וחירותו". בנתיים לא ענו לי. וזה נמשך כבר כמה שנים. השאלה שלי: האם יש לי עילה משפטית שמכוחה הם חייבים להעתר לבקשתי? האם יש איזה סעד או הליך שאני יכול להיעזר בו? הסיפור מאוד כאוב מבחינתי,ואשמח אם תתרמו לי איזו עצה וכדומה. תודה!
מתן גרוס- צוות המשרד16/01/2009 בשעה 13:50

העניין נראה סבוך יותר ממה שאתה מציג כאן, וצריך לבדוק את הסיבה שהפטוור הנ"ל ניתן.
במידה והנושא באמת חשוב לליבך דיו אני מציע לך להיוועץ פרטנית עם עו"ד שיוכל לבוא בדין עם רשויות הצבא.
סביר מאוד להניח שפנייה דרך ערוץ כזה תביא לתוצאות טובות יותר.

משה16/01/2009 בשעה 15:36

אלא שאני מעדיף לא לפרט כאן (אם יהיה צורך- אוכל לפרט למייל אישי) .
העיקר הוא: היה לי פרופיל 72. לפני שעמדתי להתגיייס זה ירד ל21 .צה"ל יודע שיש כאן טעות,וידוע לי שראש אכ"א אלעזר שטרן אף הודיע לפני כשנתיים שצה"ל יסכים לקבל לשירות צעירים שקיבלו פטור עקב לחץ חברתי שאילץ אותם לעשות זאת (יש כאן כבר רמז מדוע יש לי פטור…)
ולהערכתי אין ספק שהסיבה היחידה שצה"ל גורר אותי בלי סוף ,למרות שאני מבקש אף לעשות שירות קרבי,היא – כיוון שכעת אני נשוי +ילד,ואני אמור לעלות לצה"ל יותר כסף מחייל לא נשוי,זה הסיבה ה-י-ח-י-ד-ה!.
השאלה היא:האם יש לי זכות חוקית כלשהי שעל בסיס זה יש לי זכות לתבוע מצה"ל שיערוך לי בדיקות חוזרות- אפילו רק בשביל שזה לא יפרעי לי בתחומים שונים,או לא?
אם יש לי זכות כזו,ורצוי לקחת עו"ד- כמה זה אמור לעלות?(אפשר גם לפרט לי למייל)
בתודה!

מתן גרוס- צוות המשרד16/01/2009 בשעה 18:28

צר לי, אך אני לא רואה דרך לחייב את הצבא לשנות את הפרופיל (אם הבנתי נכון את השתלשלות האירועים הראשונית).
שוב, קשה לתת תשובה מדוייקת ללא ידיעת הפרטים המדוייקים, אך בכל מקרה אם ידך משגת והנושא חשוב לך הייתי ממליץ להיוועץ פרטנית עם עו"ד שמבין בנושא.

השארת תגובה

0 thoughts on “סרוב צה"ל לערוך בדיקות חוזרות

Leave a Message