בית  »     »   עו"ד בכלא

עו"ד בכלא

אני | 29/09/2009 |

שלום,יש לי מס´ שאלות על יצוג של ע"וד צבאי בכלא.
האם מרגע הכניסה לכלא (במקרה של עריקות ארוכה) מוצמד לי עו"ד מטעם הצבא? האם יש קשר כלשהו ביני לבין העו"ד במהלך שהותי בכלא?
מה היתרון של עו"ד פרטי על עו"ד מטעם הצבא?
עוד שאלה בנוגע ליצוג של ע"וד פרטי הוא בעניין התשלום.. במידה ובחרתי לקחת ע"וד פרטי על מה בעצם עליי לשלם? מעבר לפתיחת התיק? עד איזה סכומים זה יכול להגיע? אני שואלת כוון שאני לא רוצה סתם ללכת לפגישת יעוץ עם עו"ד שתעלה לי 700 ש"ח ואז לגלות שהסכומים עליהם מדברים גדולים עליי…

בנוגע למדור ברה"ן בתל השומר,כיצד ניתן להגיע לשם? צריך להתקשר ולפקסס להם חוו"ד?
אם אני מגיעה לשם בלי התרעה יקבלו אותי?או שחבל על המאמץ?
זה לא מסוכן בשבילי להגיע לשם,לבסיס צבאי, כשאני עריקה??

סליחה על החפירה

צוות המשרד07/10/2009 בשעה 09:24

שלום רב,

ננסה להשיב על שאלותיך אחת לאחת:
1. כל חייל המועמד לדין בפני בית דין צבאי מקבל מן הצבא, ללא תשלום, ייצוג משפטי.

2. היתרון של עו"ד פרטי על עו"ד מטעם הצבא הוא שאתה יכול _לבחור_ את עורך הדין שיטפל בך. בסניגוריה הצבאית כ- 20-25 סניגורים בסדיר המטפלים בחיילים הנשפטים בערכאה ראשונה. חלקם מנוסים יותר, חלקם מנוסים פחות, חלקם תרצה שייצגו אותך וחלקם לא.

יתרון נוסף הוא מידת המחויבות של עוה"ד ללקוח. אין בכוונתנו לרמוז כי הסניגורים הצבאיים אינם מרגישים מחויבים ללקוחות או כי יש להם איזושהי מחויבות למערכת הצבאית. זה פשוט לא נכון. יחד עם זאת, מניסיון רב גם כסניגורים צבאיים, הטיפול האינסופי במאות תיקים במידת לחץ עצומה וללא תשלום נותן את אותותיו. בסופו של דבר, היכולת של עו"ד פרטי להתמקד בפחות תיקים ומשמעות תיקים אלה לפרנסתו עשויים להשפיע על הביצועים. כדאי, עם זאת, לבחור עו"ד פרטי יוצא הסניגוריה הצבאית, כדי לא לוותר על המומחיות והכרת המטרייה.

3. תשלום – בד"כ, עו"ד פרטי המתמחה בתחום יגבה סכום כסף משמעותי. המחירים די דומים. ניתן להשיג עו"ד לא מהתחום שהוא זול בהרבה, אבל עדיף כבר ללכת לסניגור צבאי. עורכי דין רבים מציגים את עצמם כאילו הם מהתחום. הדרך היחידה לדעת בוודאות היא לבדוק האם שירתו בסניגוריה הצבאית בשירותם הסדיר.

4. אסור לכתוב עלויות שכ"ט שכן הדבר מנוגד לכללי האתיקה.

5. מדור ברה"ן – ניתן לנסות להגיע עצמאית או עם חוות דעת. למרבה הצער, מדור ברה"ן לאחרונה "מנפנף" וללא ליווי משפטי הסיכוי שתהיה בכך תועלת נמוך. המדור ממוקם מחוץ לתל השומר. קיים סיכון תיאורטי להיעצר, אלא אם כן דואגים מבעוד מועד להקפאת פקודת המעצר (שוב, באמצעות עו"ד…).

בברכה,
צוות המשרד

השארת תגובה

0 thoughts on “עו"ד בכלא

Leave a Message


נושאים מומלצים