בית  »     »   עזרה דחופה-המשך לנפקדות

עזרה דחופה-המשך לנפקדות

עינב | 21/02/2008 |
שלום רב, לאחר שביטלו משפט (כנראה בגלל ענישה לא מתאימה לסמכות) שפטו את אחי שוב על אותו סעיף ונתנו 14 יום רתוק(על עדות כוזבת) ולטענת המפקדת בית דין משמעתי ציין שעל ניפקדות ישפט ע"י סגן אלוף בנפרד-לדעתי ממש תופרים פה תיק כדי להוציא את העונש המירבי. מה ניתן לעשות כדי להפחית את הענישה?למי צריך לפנות מבלי לסבך את העיניינים יותר? האם מותר לשפוט פעמיים על אותו סעיף? אחי עושה שבוע שבוע הוא נשפט עכשיו וביום ראשון הוא אמור היה לצאת ינתתן לו אפטר להביא בגדים במידה ויהיה לו ג´ האם הוא צריך לחזור לריתוק או שזה יספר לו כימים והאם ג´ ע"י רופא יחידה ייתן לו לצאת הביתה או שישאר בבסיס? מה לעשות אנחנו אובדי עיצות הענישה חמורה מידי ומדובר בנפקדות של 24 שעות
מתן גרוס- צוות המשרד21/02/2008 בשעה 17:45

כעקרון במידה ואכן אחיך גם שיקר בנוגע למקום המצאו וגם נפקד מן השירות, על פניו אכן ניתן להעמיד אותו לדין בגין שתי עבירות נפרדות.
בגין העבירה הזו הוא קיבל עונש שלא נראה כחורג מהסמכות של קצין השיפוט. במידה ויקבל ימי ג´ בזמן הריתוק קצין השיפוט רשאי להפסיק את עונש הריתוק לזמן ימי הגימלים כך שאחיך יצטרך עדיין לרצות את הריתוק בגין הימים שיבלה בחופשת מחלה – שוב, זאת רק אם קצין השיפוט יפעיל את סמכות זו ויציין זאת במפורש על גבי טופס התלונה.
כמו כן ישנה אפשרות שרופא היחידה יחליט שאחיך יכול לנוח בבסיס כימי ב´.

לגבי המשפט בגין הנפקדות – במידה והוא אכן יישפט אצל סגן אלוף, העונשים המקסימליים הינם כעקרון עד 6 ימי מחבוש או לחילופין עד 35 ימי ריתוק.
אני חוזר שלישית על ההמלצה לפנות למדור דמ"ש בפרקליטות הצבאית – 03-5693684.
כמו כן יוכל אחיך לנסות להגיש בקשת ערר למפקדו של קצין השיפוט ובה להסבי רמדוע הוא מבקש להקל בעונשו, וכמובן לשלוח בקשת המתקה לאלוף הפיקוד. את זאת יסבירו לו בבסיס ע"י רס"ר המשמעת, או במידה וחס וחלילה יגיע למתקן כליאה – יסבירו לו המפקדים.

השארת תגובה

0 thoughts on “עזרה דחופה-המשך לנפקדות

Leave a Message