בית  »     »   עזרה- מפקד מתעלל

עזרה- מפקד מתעלל

תום | 07/01/2013 |

ניתן לי פטור מכניסה למקומות סגורים ומאובקים בשל אלרגיה לאבק, אך המפקד שלי החליט כי מבחינתו הפטור ״לא תופס״ לנגמ״שים. כשדיברתי עם רופאת היחידה היא אמרה שהמפקד טועה, ושהפטור שברשותי הוא הפטור היחידי בצהל מכניסה לנגמשים. הוא החליט לבוא לבירור אצל הרופאה (בנוכחותי) ובו שיקר לרופאה שהנגמש נקי מאבק כמו משרד, ובנוסף אמר לה בנוכחותי: ׳את יודעת שהוא עושה את זה פשוט כי לא בא לו לעבוד בנגמשים, לא מתחשק לו…׳ . זאת ועוד, לאחר מכן ביקש ממני המפקד לצאת מהחדר על מנת שידבר עם רופאת היחידה בפרטיות עליי.
שאלתי היא: האם מותר למפקד שלי להחליט שהפטור שלי לא תופס מבחינתו?
ועוד יותר חשוב, האם מותר למפקד שלי להגיד דברים שכאלה עליי לרופאת היחידה ולהוציא לי שם רע? האם מותר לו בכלל לדבר עם הרופאה עליי או על מצבי הרפואי שלא בנוכחותי כדי להשפיע על הליך קביעת הפטורים המגיעים לי?
אשמח לתשובה,
תודה!

סרגי08/01/2013 בשעה 19:40

לא הוא לא יכול יכול לעשות את זה תתקשר לקבילות חילים דחוף או פניות ציבור ותקבול אותו זה עברה מאוד חמורה הוא יקבל בראש על זה

ניצן09/01/2013 בשעה 09:52

שלום לך תום אני מזדהה עם המצב שלך אני בעצמי עתיד להגיש קבילה רציתי לעזור לך אני אתן את המספר של נציב קבילות החיילים 036977374 תתקשר למספר הזה ותגיש תלונה כנגד המפקד נציב קבילות החיילים ידון בתלונה והיה וייראה אותה רלוונטית במקרה שלך מדובר בדבר וודאי הוא יפנה את התלונה לטיפול אצל הגורמים הרלוונטים חשוב לצייןם שנקח"ל הוא גוף נפרד מהצבא כך שאיןם לו שום דריסת רגל בצה"ל מה שמבטיח לך אובייקטיביות מלאה בהצלחה ומי ייתן והצדק יצא לאור 🙂

תום09/01/2013 בשעה 15:41

תודה רבה על התשובות! ובהמשך לאותו הנושא- במידה והקבילה מתקבלת, האם אני מחויב לעבור מחלקה? אפשר בכלל להשאיר אותי תחת פיקודו של מפקד כזה לאחר מקרה שכזה?

סרגי09/01/2013 בשעה 17:48

אתה יכול לבקש שיעבירו אותך בגלל המצב הזה וכן יש מצב שיעבירו אותך

ניצן11/01/2013 בשעה 09:05

קבילה יכלה להעיד בפני הפרקליטות שהמפקד שלך הוא לא כשיר להיות מפקד ואז הוא יוכנס לכלא ויעיפו אותו מצה"ל על טיל ואתה תקבל מפקד אחר אם מדובר רק במפקד מחלקה הייתי מייעץ לך לפני הקבילה לנסות לפטור הכל בתוך היחידה דהיינו לפנות למי שגבוה ממנו בדרגות ולהתלונן בפניו ייתכן ובאמת המפקד שלך יטופל במקרה כזה בתוך היחידה אם זה לא מתאפשר בהחלט תפנה לנקח"ל ייתכן ובנסיבות המסויימות שציינת ישנו לך בכלל שיבוץ ויעבירו אותך בסיס הכל בהתאם למה שיוחלט

אורח12/01/2013 בשעה 20:29

אכן, הדרך המומלצת הינה הגשת קבילה לנקח"ל בנסיבות שכאלה. ניתן גם להגיש תלונה בצינורות משפטיים באמצעות עורך דין ולבקש מימוש הפטור.
התשובה שקיבלת לגבי התערבות הפרקליטות והזזת המפקד – אינה מדויקת וככל הנראה הפרקליטות כלל לא תטפל במקרה שכזה ובטח שלא תיתן הוראה להעברת המפקד מתפקידו.

השארת תגובה

0 thoughts on “עזרה- מפקד מתעלל

Leave a Message


אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

נושאים מומלצים