בית  »     »   עריקות ממילואים

עריקות ממילואים

אתי | 03/10/2006 |
שלום רב, אני כותבת בשם בתי ומתנצלת מראש על אורך ההודעה. בביקור תמים בתחנת המש´טרה לצורך הנפקת תעודת יושר למקום העבודה גילה חתני כי הינו מבוקש על ידי מ.צ בגין עריקות משירות מילואים. משתי סיבות ביקש חתני לברר את הענין ולהסגיר עצמו רק לפני שבוע (יום ג´): 1. היו בעיצומו של טיפולי פוריות עד לתחילת אוגוסט כאשר התבשרו על הריון - הוגדר לפני כשבוע וחצי כיציב אך בסיכון גבוה. 2. בעיה נפשית של בתי שהחמירה עקב החלטתו להסגיר עצמו. ביום ההסגרה הסתבר כי מדובר בעריקות של 4 שנים (שהחלה חודשיים לאחר השיחה האחרונה עם קצינת הקישור בו ביקש להודיע על שינוי שם, עדכון כתובת חדשה ובקשה לבירור לגבי ועדת פטור עליה המליץ קב"ן היחידה כשנה קודם לכן). מסתבר בדיעבד שקצינת הקישור כשלה בלעדכן את הפרטים ועודכנו פרטיו של חתני מתקופת היותו חייל בסדיר (כולל שמו וכתובתו). עקב הסגרתו חלה החמרה במצבה של בתי ובערבו של אותו יום הגיעה עם כאבים לבדיקה רפואית שם התגלה כי לעובר אבד הדופק והוחלט על הפלה מיידית ביום שלמחרת. עקב כך פעלה בתי והביאה לשחרורו של בעלה כדי שילווה אותה לחדר הניתוח. שבוע לאחר מכן, מחר, הוטל עליו להתייצב שוב בכלא. מצבה של בתי גרוע ביותר וזקוקה להשגחה מלאה עקב תחושות אובדניות (שמן הסתם התחזקו יותר לאחר ההפלה) היום חתני הסגיר את עצמו בכלא, לאחר ששלח מכתב המתאר את השתלשלות העניינים ואת מצבה הנפשי הקשה של בתי לפרקליט עריקים וקיבל הבטחה דרך קצינת העיר כי כשיגיע יזוהה מיד ויטופל באופן מיידי. לצערי לא כך קורה. כשהגיע הוכנס ישר למעצר וללא התחשבות במצב נלקח ממנו גם הטלפון כך שאינו יכול לעמוד בקשר עם בתי ולהרגיעה משעה לשעה. אין לנו מושג מה קורה עכשיו וכיצד יתפתחו הדברים והאמת המרה שאיני יודעת כל ך למקד את שאלתי... אסתפק אם כך בבקשת הכוונה. לפי מיטב הכרתך את החוק וההליכים הצבאיים, כיצד נוכל לפעול כעת לשחרורו המהיר של חתני? האם קיימת דרך לקדם את הענין מעבר להמתנה? (אציין רק שהפסיכולוגית המטפלת בבתי כבר ניסתה ליצור קשר היום עם הפרקליט ולצערנו זה לא הזיז כלום...) שוב סליחה על האורך, מקווה שתוכל להתיחס ולהנחות אותי כיצד לפעול. תודה, אתי.
מתן גרוס- צוות המשרד03/10/2006 בשעה 21:51

חתנך כרגע כנראה במצב של על"מ -עציר לפני משפט.
הוא אמור להופיע בפני שופט תוך 48 שעות.
פרקליט עריקים יוכל להורות להעמידו לדין משמעתי בפני קצין שיפוט בכלא. לכך אין זכר מחוץ לרישומי הצבא. העונש מוגבל בדרך כלל ל-28 יום כשנשפטים מול סגן אלוף , וכשאין בעברו מחבוש על תנאי בגין עבירות העדר מן השירות.

אם פרקליט עריקים יחליט להגיש נגדו כתב אישום בבית דין צבאי הוא עומד בפני עונש מאסר שעלול להיות כבד יותר וכנראה גם יוכתם ברישום פלילי.

לגבי עניין הטלפון, הדבר נכון לגבי כל עציר שנכנס לכלא, וכך גם כנראה נהגו עם חתנך. בפלוגות יש ככלל טלפונים ציבוריים לשימוש הכלואים.
אם את רואה שישנה בעיה ביצירת קשר איתו, מומלץ שתפני טלפונית לקצין העיר על מנת ליצור קשר.

לגבי מה שניתן לעשות בכדי לפעול להקלה בעונשו:
ייצוג משפטי טוב יוכל לעזור ואו בקשת מחילה לאחר המשפט.

השארת תגובה

0 thoughts on “עריקות ממילואים

Leave a Message