בית  »     »   עריקות עקב בעיות ת"ש

עריקות עקב בעיות ת"ש

מתן | 10/07/2010 |

שלום.
אני חייל עם בעיות ת"ש קשות וחריגות(בריאותיות, לא כלכליות). יש לי ת"ש 7 וכל הקלה נוספת שהצבא יכול לתת(קיצור שעות וכו).
לצערי הקלות אלו עדיין לא מאפשרות לי שירות סדיר בעקבות המצב שלי בבית. ההימצאות שלי בבית היא הכרחית ואם אני לא אהיה פה לא יתאפשרו חיים בסיסיים לבני משפחתי אשר זקוקים לעזרה.
המפקד שלי(קצין בדרגת סגן אלוף) היה אצלי בבית מספר פעמים, הוא מודע למצב ויודע עד כמה הוא חמור. הוא ניסה לעזור לי בכל דרך אפשרית להשתחרר אך לא הצליח(דחו אותי פעמיים מוועדות לשחרור).
בעקבות זאת ובעקבות העובדה שהמפקד שלי עם כל הרצון שלו לא יכל לסכן את עצמו יותר בשבילי, נאלצתי להתחיל נפקדויות.
נשפטתי 4 פעמים על נפקדויות של כמה שבועות. בעקבות ההבנה של המפקד שלי עד כמה אני נחוץ בבית העונשים שקיבלתי היו מאוד קלים(נזיפה, כלא על תנאי, הארכת כלא על תנאי וזכאי). כל פעם הייתה תקווה שזה לא יקרה יותר ושימצא לי פתרון אך זה לא קרה.
הפעם הייתי נפקד ל 44 יום וביום ה 45 הגעתי ליחידה כי העדפתי להישפט על נפקדות ולא על עריקות. הגישו בקשה לפרקליטות ע"מ לשפוט אותי ביחידה אך הם סירבו. לפי מה שהבנתי שוטר צבאי היה אמור לבוא באותו רגע ולקחת אותי לתחנת מ"צ. אני לא יכול להרשות למשפחתי לא להיות בבית לכן הלכתי הביתה לפני שהגיע שוטר. אני מניח שבעקבות העובדה שלא נשפטתי הנפקדות המשיכה ועכשיו אני נחשב עריק.
אני לא יודע מה לעשות ואיך לעשות. נראה לי פטתי ואפילו עצוב שבעקבות הנחיצות שלי בבית אני אאלץ לשבת בכלא, יהיה לי רישום פלילי וכו.
המקרה שלי הוא מאוד חריג והמחדל פה צועק לשמיים. מה שעצוב הוא שזה לא אני לבד נגד המערכת אלה קצין בדרגת סגן אלוף שמנסה לעשות הכל בשבילי גם לא מצליח לעשות שום דבר.
מה אני אמור לעשות עכשיו? לאן אני יכול וצריך לפנות? האם יש גורם שיכול לסייע לי מבחינה משפטית(אין לי אלפי שקלים להוציא על עורך דין פרטי)?

תודה.

מתן גרוס- צוות המשרד10/07/2010 בשעה 16:11

ככלל בטרם תסגיר עצמך לידי משטרה צבאית אין ממש משהו שניתן לעשות בנידון.
רק לאחר שתסגיר את עצמך ימונה לך סנגור צבאי שיוכל לנסות ולבוא במשא ומתן עם הפרקליטות הצבאית לגבי העמדתך לדין, הרישום הפלילי וכדומה.
אני הייתי ממליץ להסגיר את עצמך כמה שיותר מוקדם עבור הסיכוי שיוותרו על הרישום הפלילי.

מתן10/07/2010 בשעה 16:29

שאין לי שום ברירה אחרת חוץ מללכת להסגיר את עצמי ולהיות במעצר עד שיתחילו לזוז דברים?
אני פשוט לא יכול לא להיות בבית. כמו שאמרתי אם אני לא בבית לא יתאפשרו צורכי חיים בסייסים לבני משפחתי אשר זקוקים לעזרתי(יש לי אח ואחות עם מעל 100% נכות וסבתא סיעודית שגרה איתנו). מעבר לזה זה יגרום לסיכונים בריאותיים(המצב מורכב מאוד מבחינה בריאותית וזה לא המקום לפרט).
אני והמפקד שלי ניסינו לפנות לכל גורם אפשרי לעזרה לפני שהגעתי למצב הזה ושום דבר לא עזר.
אין אפשרות לפנות לאיזשהו גורם כדי להתחיל להזיז עניינים לפני שאני מסגיר את עצמי? כמו שאמרתי המקרה שלי הוא מאוד חריג ולמרות שאני עריק אם יהיו קשובים אני בטוח שיצליחו לזהות עד כמה המקרה חריג ולעזור לי.
קראתי באתר שלכם על גחל"ת. מתי אני רואה משקית גחלת והאם היא יכולה לעזור בעיניין שלי?
כל קצה חוט שתיתן לי יכול לעזור כי אני פשוט לא יודע מה לעשות. מצד אחד הבית שלא יכול לתפקד בלעדי ומצד שני הצבא שנמצא עם החרב על הצוואר שלי.

מתן גרוס- צוות המשרד11/07/2010 בשעה 12:33

לא כל חייל נפגש עם מש"קית גחל"ת במתקן הכליאה, ולרוב מדובר בעריקים שנשפטים מול בית דין צבאי. הטיפול ארוך לרוב, ויכול להמשך עד לאחר שהחייל משתחרר ממתקן הכליאה.

אתה יכול לנסות ולפנות אל פרקליטות עריקים עצמאית, אך קשה לי להאמין שמעבר למניעת מעצרך עד אשר תסגיר את עצמך משהו באמת יזוז שם.

השארת תגובה

0 thoughts on “עריקות עקב בעיות ת"ש

Leave a Message


אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

נושאים מומלצים