בית  »     »   עריקות שניה

עריקות שניה

גלעד | 23/06/2008 |
שלום, אני בן 29 משהשתחררתי מצה"ל (8 שנים) לא עשיתי אף פעם מילואים דרך התחמקויות רפואיות ופעם אחת עריקות של שנה לפני כ4 שנים עליה ישבתי בכלא 28 יום. לפני כשלושה חודשים נכנסתי לעריקות נוספת. שתי שאלות: 1. אם אני מסגיר את עצמי, יש סיכוי שאני אשפט בבית דין עם כתב אישום, למרות שהעריקות היא פחות משנה? 2. אני מטופל אצל פסיכיאטר אזרחי, האם יש אפשרות להוריד פרופיל ולצאת מהצבא מבלי להסגיר את עצמי? או האם יש אפשרות תוך כדי המעצר להוריד פרופיל. תודה רבה רבה גלעד
מתן גרוס- צוות המשרד23/06/2008 בשעה 19:13

1. כעקרון קיימת כזו אפשרות, אך מכיוון שהעריקות הנ"ל תהיה לתקופה של פחות משנה אז סביר מאוד להניח שיסתפקו בכתב אישום. במידה והעריקות הזו תמשך מעבר לשנה הסיכוי לכתב אישום יגדל משמעותית בעקבות עברך.

2. ייתכן וקיימת כזו אפשרות. לשם כך יש לנסות לפנות למדור פסיכיאטריה במקרפ"ר שיכול לקבוע פגישה עם פסיכיאטר צבאי ללא הסגרה, אך עדיין כנראה תצטרך לעמוד לדין בגין העבירה גם אם יותאם לך פרופיל 21. כמובן שעובדה זו כנראה תשפיע על העונש ועל הערכאה בה תעמוד לדין. במקרים מסויימים אף מוותרים בכלל על כל העמדה, אך לרוב אלו מקרים בהם החייל מיוצג על ידי עו"ד פרטי שבא בדברים עם פרקליטות עריקים. בכל מקרה לשם כך רצוי לפנות אליהם עם חוות דעת מפסיכיאטר פרטי לגבי מצבך.
תוכל להשיג את הטלפון ודרכי ההתקשרות איתם על ידי פנייה לקצינת פניות ציבור – 03-5691000.

גלעד24/06/2008 בשעה 01:56

אתם עושים עבודת קודש כאן

השארת תגובה

0 thoughts on “עריקות שניה

Leave a Message