בית  »     »   עריקות …!!!

עריקות …!!!

אריק העריק | 30/09/2013 |
לצוות המשרד, אני עריק שנה לא ביצעתי טירונות אפילו עקב בעיות נפשיות שאני סובל מהם עוד מהבית ספר , התגייסתי בתאריך 29.1.12 וכל הזמן הייתי נפקד כלא נפקד כלא משהו כמו 10 פעמים וגם סירבתי פקודה . עכשיו שלחתי למדור ברה"ן לעריקים בתל השומר חוות דעת פסיכיאטרית על מנת שיקבעו לי תור לפסיכיאטר צבאי אך הם סירבו בגלל שלא מדובר במקרה פסיכוטי , משטרה צבאית אפילו לא ביקרו אצלי , המפקדים שהיו לי לא אכפת להם ממני ואני לא מהם ורק אומרים לי במדור לבריאות הנפש לעריקים תסגיר את עצמך לכלא ושמה כבר תראה פסיכיאטר וכו' וזה לא בא בחשבון כי אני לא יכול להיות שם ולא עשיתי שום דבר שמהווה איום כלפי הציבור . בחוות דעת של הפסיכיאטר רשום שאני לא יכול להיות בכלא ושצריכים לפטור אותי מהשירות על פרופיל 21 נפשי . אחרי מספר ניסיונות לקבוע לי פגישה במדור ברה"ן לעריקים הם סירבו והם שמים עליי "זין" ( מצטער על המילה ) . לפני שבועיים ההורים שלי פנו למפקד מיטב על מנת שיפעול בעניין בהקדם האפשרי כי החיים שלי נהרסים , אני לא עובד לא לומד , סתם כל היום במחשב ומבזבז את השנים הכי יפות . ההורים שלי אמרו שהם יגיעו עד הרמטכ"ל על-מנת לפטור את המחדל שקורה פה . האם לפי דעתך מפקד מיטב יעזור לי ? הוא יעשה לי אפילו ועדת אי התאמה לאור העבר הצבאי - פלילי שלי ? הוא יטיל פקודה לתת לי לראות פסיכיאטר צבאי ? אשמח לקבל לי את חוות דעתכם בעניין + כמה אני אשב בכלא עם בכלל . תודה מראש .
תום30/09/2013 בשעה 20:41

הייתי באותה בעיה. אננ יכול להגיד לך שעדיף שתעשה חוות דעת שניה ותשלח להם, ותפנה לעורך דין שיטפל בתיק שלך

אורח30/09/2013 בשעה 21:08

אריק שלום,
עריקות של שנה משירות סדיר (בשונה המשתמטות) הינה עבירה חמורה מצד המערכת הצבאית. ככלל, מעמידים לדין פלילי, הכולל מעצר עד לתום ההליכים, בתיק כאלה והתביעה מבקשת עונשי מאסר הנמדדים בחודשים ארוכים.

לגבי הנושא הנפשי ומיטב –
אם פנית למדור ברה"ן בתה"ש והם בחנו את הפנייה וסירבו לבדוק אותך בהיותך עריק – אז אין לך המון ברירות. או להתמודד עם ההחלטה הזו ולנסות לשנות אותה או להתייצב ולהסדיר מצבך תוך כדי המעצר.

יש דרכים "לשכנע" את מדור ברה"ן שהם טועים, אבל יש צורך בעבודה קשה לשם כך.

אם כדבריך, אתה כל היום מול המחשב ולא עושה דבר – אני לא בטוח שזו הדרך לשכנע שאתה במצב פסיכוטי. אדם במצב פסיכוטי לא משחק במחשב ומעביר את ימיו בבית כך סתם.

סביר מאוד להניח שפנייתך למיטב לא תניב דבר. מאוד לא סביר שתועמד לועדת התאמה ותקבל פטור על רקע אי התאמה מבלי לעמוד לדין ולהתייצב. כמו כן, מפקד מיטב לא ינחה את ברה"ן לבדוק אותך הוא בעצמו כפוף לעמדתם המקצועית, שהיא כפי שתיארת, שלילית לגביך בטרם התייצבות.

הנושא שלך מורכב, אנו מציעים כי תיצור קשר טלפוני עם משרדנו או כל משרד עו"ד אחר המתמחה בתחום לשם קידום עניינך.

אריק העריק01/10/2013 בשעה 00:32

לצוות המשרד ,
איך אני משנה את ההחלטה של מדור בריאות הנפש ולמה הכוונה שיש דרכים "לשכנע" את מדור בריאות הנפש שהם טועים ?
כשהתכוונתי שאני כל היום במחשב זה היה סוג של סלנג פשוט אני מחפש אנשים בעלי מקצוע שיכוונו ויעזרו לי .
ולמה אני אמור לשבת בכלא כמה חודשים עם לא עשיתי שום דבר שמאיים כלפי הציבור ?
ועם אני אשב בכלא השופט יהיה אחראי עם יקרה לי משהו ?
( אין לי בעיה להתאבד בכלא או בכל מקום אחר )
עם אני נכנס לכלא אני יוצא או עם פטור ביד על פרופיל 21 או אי התאמה או בארון קבורה וזה מה שאני אגיד גם לשופט …!!!
רק אחרי שאני אתאבד יקבעו לי תור לפסיכיאטר בקבר ?
תודה .

101/10/2013 בשעה 12:02

אבל לגבי המשפט האחרון שאמרתעם אני נכנס לכלא אני יוצא או עם פטור ביד על פרופיל 21 או אי התאמה או בארון קבורה וזה מה שאני אגיד גם לשופט …!!!
רק אחרי שאני אתאבד יקבעו לי תור לפסיכיאטר בקבר לדעתי במצב כזה ישימו עליך השגחה של ממש וזה לא יהיה נעים

אורח02/10/2013 בשעה 10:46

אריק שלום,
כפי שענינו לך בהרחבה יתרה, מצבך דורש טיפול נוסף. נמליץ לך לפנות לקבלת ייעוץ משפטי בהתאם. אין קשר בין סיכון הציבור ובין ענישה בגין עריקות. עריק לא נשפט ונענש בגלל סיכון הציבור ממילא.
כל נושא האיומים בפגיעה עצמית – אינם משנים את כללי המשחק המשפטי בעניינך.

השארת תגובה

0 thoughts on “עריקות …!!!

Leave a Message