בית  »     »   עריקות

עריקות

חיים | 02/07/2008 |

אני עריק 10 חודשים אחרי שרות של שנה וארבעה חודשים ללא בעיות משמעת מה העונש הצפוי לי? ותוך כמה זמן המשפט מיום שאסגיר את עצמי? ובאיזה פלוגה אני ישב? והאם אחרי ריצוי העונש הצבא ישחרר אותי משירות או שאצטרך להמשיך בצבא? ואם כן האם ישלחו אותי ליחידה שלי שזה בסיס סגור שאני לא מוכן להמשיך שם או שיסכימו יומיות? והאם שייך להוציא בכלא פרופיל 21 והאם זה משפיע על מידת העונש? ואם אני בכלא אומר שאני לא רוצה להמשיך לשרת אחרי סיום העונש מה קורה בכזה מצב?וגם שמעתי שבכלא4 יש התעללות בחילים וכל מיני שמועות נוראיות שחייל התאבד האם זה נכוןוהאם יש שם יחס אנושי ואם מתעללים בי שם למי אני יכול לפנות או שאין מה לעשות.?תודה מראש אני חייל בודד ואין לי אם מי להתיעץ אשמח אם תענה לי על כל השאלות ואם תוכל להמליץ לי מה לעשות תודה רבה וכל הכבוד לכם על הפורום הזה.

מתן גרוס- צוות המשרד02/07/2008 בשעה 11:24

כעקרון אתה צפוי לעונש שינוע בין 3 ל-6 חודשי מאסר ורישום פלילי.
סיום המשפט תלוי בהרבה דברים, כמו כן בהסכמה שלך להגיע לאיזשהו סיכום עם התביעה לגבי העונש וכדומה. אני מאמין שתחכה במעצר לפחות כחודש עד להכרעת וגזר הדין (וסביר להניח שאף יותר).
אתה צפוי לשהות בפלוגה ג´ בכלא 4 (פלוגת העצירים לפני משפט) עד להכרעה בעונש, ולאחר מכן כנראה בפלוגה ב´.
לאחר ריצוי העונש, במידה ותשפט לתקופה של יותר מ-70 ימי מאסר, תחזור לסמכות של היחידה ולא ליחידה ישירות (הכוונה לדוגמא – מפקדת מז"י, ולא גדוד של גולני).

לא ניתן לדעת האם ישחררו אותך בגין אי התאמה משירות צבאי. זה תלוי בגורמי גחל"ת בכלא והאם יראיינו אותך, או בהחלטת אב בית הדין. על כך מומלץ שתדבר עם הסניגור שימונה לך.

פרופיל 21 שיותאם בכלא עשוי לעזור בהחלטה על חומרת העונש, אך פחות משהיה בעבר.

הצהרה שלך על כך שאינך מוכן להמשיך לשרת לא קשורה ממש לרשויות הכליאה. את זאת אולי כדי להצהיר מול אב בית הדין שישקול מה לעשות עם כך.

אכן בזמן האחרון ישנן שמועות לא נעימות על כלא 4. מניסיוני לרוב הדברים מנופחים מעבר לפרופורציות – חוץ ממקרים בודדים שהםן באמת חמורים ואין כל סיבה שיקרו במערכת כזאת. אני מאמין שאם תפקח עיניים ולא תסתבך ללא צורך תעביר את הכליאה בצורה חלקה. על כל צרה שלא תבוא ובכל פעם שאתה חושש ממשהו – מומלץ ליצור קשרם עם קצין העיר ואו קצינת פניות ציבור – 03-5691000.

השארת תגובה

0 thoughts on “עריקות

Leave a Message


נושאים מומלצים