בית  »     »   עריקות ?

עריקות ?

רועי | 21/10/2008 |

כבר שלחתי את זה ב"צרו קשר". אני אשמח לקבל תגובה גם כן.

שלום

שמי רועי , אני בן 24. סיימתי שירות סדיר בשנת באוגוסט 2006 אחרי שירות סדיר מלא של 3 וארבעה חודשים עם פרופיל 97.
למרות חוסר הרלבנטיות אציין שלמעט 4 חודשי טירונות 05 בתחילת שירותי, לא עשיתי פעילות מבצעית כלשהיא.

נקראתי למילואים (שירות מילואים ראשון ) טלפונית ב30.8 ע"י קצינת קישור שאינני מכיר ושאינני יודע שהיא קצינת הקישור שלי. נקראתי להתייצב בתאריך 5.10. ציינתי לפנייה שלא קיבלתי צו ושאני מחליף מקום עבודה ושאני לא אוכל להתייצב למילואים בלי צו(ע"מ להראות אותו למעסיק שלי ולתת לו את ההזדמנות להגיש ולת"ם, אני עובד במקום העבודה הנוכחי שלי 3 חודשים), מה גם שבלי הצו אני לא מקבל את השובר,המיקום שאליו אני אמור להגיע וכל שאר הפרטים הטכניים שאולי נראים למ"פ מילואים ולקצינת קישור מאוד שטחיים, אבל לי כעובד במקום עבודה חדש ובתור אחד שלא מוכן להוציא 120 ש"ח על נסיעות הלוך חזור בלי שמישהו יוכיח לו שיש לו באמת מילואים.

לא קיבלתי את הצו(שאמור להגיע בדואר רשום) עד עכשיו, מייותר לציין שבערב ה5.10 התקשר אלי המ"פ מילואים ושאל אותי למה לא הגעתי. הסברתי לו שלא קיבלתי את הצו כמו שהסברתי לקצינת קישור לאחר מכן. הוא אמר שמבחינתו הוא עשה כל מה שהוא יכול ומעכשיו אני נפקד, דיברתי עם קצינת הקישור שאמרה לי שהיא שלחה את הצו והיא לא יודעת למה הוא לא הגיע אליה. מבדיקה של המספר דואר רשום, הצו התקבל מיחידת הדואר בבית ליד בתאריך ה4.9, אבל לא יצא את משרד הדואר עד להיום(מניסיון קודם, דואר רשום נרשם בכל משרד דואר שבו הוא עובד עד שהוא מתקבל אצל הנמען).

לאחר פריקת המטען ..
שאלותי הן כאלה
כיוון שלא קיבלתי לא את הצו ראשון ולא את הצו השני(וזה מוכח דרך המספר של הדואר הרשום), האם אני יכול להחשב כנפקד ?

עקב העבודה שהשמ"פ הוא רק 25 יום(אחרי קריאה באתר),ועקב העובדה שאני יכול להחשב עריק רק אחרי 30 יום של נפקדות, האם אני יכול להחשב באיזשהי נקודה כעריק ולעמוד בפני שופט צבאי ? אם כן מתי ? האם רק במצטבר אני לא אגיע לעוד שמ"פ שיצטבר ל30 יום אז אני אהיה עריק ?

לתשובתכם אודה

רועי

בני קוזניץ , עו"ד21/10/2008 בשעה 17:08

רועי שלום,

כתבי אישום כנגד אנשי מילואים, מה שמביא להבאה לבית דין צבאי, מוגשים בד"כ, בהיעדרות ראשונה, רק לאחר תקופת היעדר מן השירות בת למעלה משנה. למטה מזה, מובאים לדין משמעתי בפני קצין מהיחידה.
הספירה של התקופה איננה לפי ימי המילואים אלא החל מיום המילואים הראשון אליו לא הופעת ועד למועד התייצבותך/מעצרך.

השארת תגובה

0 thoughts on “עריקות ?

Leave a Message


נושאים מומלצים