בית  »     »   עתודה ופרופיל רפואי 24

עתודה ופרופיל רפואי 24

הילה | 31/01/2013 |

שלום,
אני עתודאית בלימודים (דחיית שירות) שכרגע קיבלה פרופיל 24 לחצי שנה בגלל מצב בריאותי שהיה ידוע לפני העתודה אך הוחמר תוך כדי שהייתי בלימודים. יש לציין שעשיתי טירונות לפני שהוחמר המצב הרפואי. השאלה שלי – בזמן הלימודים אני נחשבת בדחיית שירות אבל עדיין בגלל שאני עתודאית הצבא יכול לקרוא לי בכל עת לפעילות צבאית וגם כדי לצאת לחו״ל אני צריכה לבקש אישור מהצבא. האם בגלל שההחמרה קרתה בזמן הלימודים שבו אני נחשבת חלק מהצבא אבל לא בשירות חובה ( משהו כמו מילואים אבל אחר) אני יכולה לתבוע את משרד הביטחון ? או שאני שייכת לביטוח לאומי?

אורח02/02/2013 בשעה 16:26

מעבר לשאלה אם את שייכת לצבא או לא לשם התביעה – חשוב מכך : לא ניתן לתבוע את משרד הבטחון אלא אם ניתן להוכיח שהפציעה/מחלה/החמרה במחלה קשורים לשירות הצבאי. מאחר ואת בלימודים התנאי הזה לא מתקיים כלל ולכן את לא יכולה לתבוע את משרד הביטחון. נמליץ כי תפני לנושא תביעת ביטוח לאומי.

איש קבע17/02/2013 בשעה 00:34

אני קראתי את תגובת המשרד, ולא ברור לי אישית איך בדיוק ניתן לתבוע את ביטוח לאומי, ביטוח לאומי ניתן לתבוע (נכות וכדומה…) רק כאשר הפגיעה קרתה במהלך עבודה. מה שברור שפה זה לא המקרה. לי אישית יש גם פגיעה שקרתה בזמן היותי תלמיד בית-ספר ואין לי אפשרות לתבוע את ביטוח לאומי כיוון שזה לא היה בזמן עבודה.

אורח18/02/2013 בשעה 18:16

המשרד הגיב כי לא ניתן לתבוע את משרד הביטחון בנסיבות האמורות ויתכן כי ניתן לשקול תביעת ביטוח לאומי.
בזמן העתודה, החייל מצוי בדחיית שירות, משום כך חוק הביטוח הלאומי חל עליו בזמן זה.

השארת תגובה

0 thoughts on “עתודה ופרופיל רפואי 24

Leave a Message


אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

נושאים מומלצים