בית  »     »   פטור משירות צבאי חובה למתנדב (חייל בודד)

פטור משירות צבאי חובה למתנדב (חייל בודד)

אנונימי | 22/05/2021 |

שלום רב,

אני עולה חדש (בן26)ומרגע שעליתי לארץ נלחמתי על הגיוס . 

אחר שני פטורים בגלל הגיל  אבדה התקווה , שיגיוסו אותי.בעוד יותר מחודשיים אני מוצא צו ראשון לצבא ומייד מחייג למיתב , שם מבטיחים שזה מקרו לא הגיוני ושלהם עדיין מופיע פטור. 

כדי לבבר הדבר הנותן, אני נסעתי ללשכת גיוס , ואחר הבדיקה הם אמרו לי" טוב שבת, לך תעשה כמה מבחנים זה חלק מהתהליך" . 

כמובן אני לא הייתי מוכן לזה , לא היה לי מסמכים כגון דיפלומה ( אני בוגר תואר ראשון). אחר ראיונות והסבר שאני חולם על הגיוס ועל הקריירה צבאית , נמסר לי שבשיל קצונה אני חייב לחתום על הגיוס מלא (2.6) חתמתי מייד.

אחר כמה חודשים הייתי נשלך לקורס עברית ( מחווה אלון) ומשם כשגילו שיש לי תואר ( התואר שלי לא מופיע במערכת לעומת שכמה פעמים הייתי מביא דיפלומה ואישור ממשרד החינוך למפקדים ושלישות)

באמצע קורס עברית הזמינו אותי לראיון בוגרי תואר. משם קיבלתי שיבוץ ליחידת " ג'וב" כי היה לי רב נסיון בתחום ( בצו הצבא היה רשום בשורה תפקידה "מנהל לכ"א טכנולוגי אקדמי  מקצוע צבאי זמני" 

כשהגעתי ליחידה החדשה שלי הם שינו תפקיד "לעובד כללי ".והיה נמסר לי שאני נמצא בתקופת ניסיון ביחידה ועליי אחר תקופה הזו ישלחו אותי לקורס אקדמיים. 

שאלה: כיצד אני יכול להחזיר פטור או לקבל קצר"ש בעקבות שמבחינתי בתפקיד וזלזול כזה אני תורם למדינה? .נלחמתי על התפקיד אבל חוץ "מתמתין עוד" אני לא שומע כלום. עבר כבר יותר משנה שירותי אינני רואה שמשהו עומד להשתנות חוץ מזה ההורים שלי נמצאים באזור מלחמה בחול וזקוקים לתמיכה כי מה שאני יכול זה כמה מאות שקלים בחודש ואני לא יכול יותר לוותר על זה .

תודה מראש

השארת תגובה

Leave a Message


נושאים מומלצים