בית  »     »   פטור שירות נפשי

פטור שירות נפשי

מיכאל טילו | 17/11/2012 |

צוות האתר שלום .

שמעתי כמה דברים שאני לא סגור עלייהם ..
אני רוצה לצאת מהצבא על פרופיל נפשי אחריי שנה וחצי של שירות מעצבן ומוציא מהכלים שירותי בצהל שינה את דרכיי התנהגותי את כול האופי שלי אחריי אין ספור של שיוות אם מפקדיי הבנתי שאני צריך לצאת מצהל .. וגם מפקדיי חושבים כך
מעניין אותי לדעת האם אני יקבל את זכוייתי כחייל (שירתתי שנה וחצי) האם יצא מהצבא על נפשי יכול להשפיע על העתיד שלי .. ואם יש לכם קישור למקום שיכול לעזור לי (כול דבר יעזור מאמר חוק כלשהו…)

אשמח לתשובה גם ממישהו שיודע שיצא על נפשי בקיצור שיכול לעזור לי.

תודה מראש

אורח17/11/2012 בשעה 18:51

מיכאל שלום,

לגבי הזכויות – החוק קובע שמי ששירת 12 חודשי שירות תקין (עם דגש על "תקין" – זאת אומרת שבמסגרת זו לא נספרת תקופת תב"ן) זכאי לקבלת הזכויות מכוח חוק זכויות חיילים משוחררים, באופן יחסי למשך שירותו בצה"ל.
אם שיררת שנה וחצי כדבריך – תהא זכאי למחצית הזכויות המירביות של מי ששירת שלוש שנים.

לגבי ההשלכות של התאמת פרופיל 21 – הרי שמדובר בפרופיל שאינו מציין בתעודת השחרור את היותו נפשי וכל שנרשם הוא "פטור מטעמי בריאות".
הפרופיל הנפשי כשלעצמו אינו חשוף לכל, ורק מספר גופים מצומצם יכול לבקש מידע אודותיו (גופים ממשלתיים, שב"כ, מוסד וכיוצ"ב).
בנוסף, במידה והפרופיל הנפשי יכול להשפיע על יכולת הנהיגה על רכב – רשאי צה"ל להעביר דיווח על כך למשרד הרישוי שיכול לזמן לבדיקות לשם בחינת התאמה להמשך החזקת רישיון נהיגה. בדרך כלל – לא נעשה בפועל דיווח שכזה מאחר ולרוב התאמת פרופיל 21 בצה"ל אינה קשורה דווקא ליכולת נהיגה ברכב.

מיכאל טילו17/11/2012 בשעה 22:44

קודם כול תודה אתר שלכם מקל ועוזר מאוד לחיילים ותודה נפרדת לזה (זה לא פעם ראשונה שעזרתם לי)

בנוסף עלתה האופציה לתרופות שיעזרו לי בשירות. שקלתי את הנושא ונירא לי שזה דווקא אופציה טובה אם אני יוכל לסיים את שירותי בצהל ולתרום למדינה. אבל מפחיד אותי שזה ירשם באזרחות ,האם זה נרשם?

בנוסף אני יצא מצהל לאחר שלוש שנים מלאות ואני ישאר טוראי האם יש לי פטור ממילואים? והאם הם יכולים להעניק לי ביום השיחרור רבט רק בשביל המילואים ?

תודה .

אורח19/11/2012 בשעה 19:11

מיכאל שלום,

הרישום הינו רפואי וחסוי כמו כל רישום רפואי אחר.

השארת תגובה

0 thoughts on “פטור שירות נפשי

Leave a Message


אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

נושאים מומלצים