בית  »     »   פלילי משו…

פלילי משו…

דוד | 30/04/2007 |

אני עריק..הבנתי שהולך להרשם נגדי אישום פלילי..ורישום פלילי..אני לא מבין בזה כלכך..האם יש לי על מה להלחץ..האם זה נשאר לאזרחות…הם יש דרך לבטל זאת…?
אהה ותוכל להסביר לי על פרוייקט הגחל"ת..בכמה אחוזים בערך המפגש איתם עוזר.. והשיבוץ אכן משתנה.? ומתי תהיה לי הזכות לפגוש אותם..? נפקדים גם פוגשים אותם?
אשמח אם תוכל לענות על שאלותיי…
בתודה מראש דוד..

מתן גרוס- צוות המשרד30/04/2007 בשעה 09:25

כעקרון עריק שמורשע בגין עבירת "העדר מן השירות ללא רשות" (עריקות) בבית דין צבאי מוכתם לרוב ברישום פלילי שמלווה אותו לאזרחות.

לא כל עריק נשפט בבית דין צבאי – חלקם יישפטו בבתי הכלא הצבאיים על ידי קצין שיפוט בכיר. בהליך זה לא מתווסף רישום פלילי והעונש המקסימלי הוא בדרך כלל 28 ימי מחבוש (כלא).
ההחלטה באם החייל יישפט מול קצין שיפוט או מול בית דין צבאי נתונה בידי פרקליט עריקים. החלטתו מתבצעת בעיקרה לפי מספר ימי העדרות של החייל – במקרה של חייל סדיר שנעדר מעל 60 יום משירותו הצבאי או לחילופין שזו לא העדרותו הראשונה משירות וסך כל העדרויותיו משירות הינו מעל ל-65 יום יוגש כנגדו ברוב המוחץ של המקרים כתב אישום בבית דין צבאי שילווה כנראה ברישום פלילי ועונש מאסר.
עריק סדיר שזו העדרותו הראשונה והתייצבנעצר בטרם מלאו 60 יום להעדרותו יישפט כמעט בוודאי בהליך דין משמתי מול קצין שיפוט וללא רישום פלילי, כאמור.

כל חייל בבסיס הכליאה יכול להגיש בקשה לראיון עם מש"קית גחל"ת אך כעקרון מערך גחל"ת נפגש לרוב רק עם עריקים שנשפטים בבית דין צבאי ושלחובתם לפחות 28 ימים לשהייה במתקן הכליאה (בגלל אורך הטיפול).
טיפול של המערך לא מבטיח העברת יחידהתפקיד והדבר תלוי בהתרשמות מהחייל, המוטיבציה שלו להמשיך את שירותו ומצבו הכלכלי-אישי.

צירפתי בתחתית ההודעה קישורים לשני מאמרים שנכתבו על ידי עו"ד זאב פישר בנוגע למערך הגחל"ת.

השארת תגובה

0 thoughts on “פלילי משו…

Leave a Message


אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

נושאים מומלצים