בית  »     »   צו הצבה ונפקדות

צו הצבה ונפקדות

דניאל | 28/03/2010 |

הודפס לי צו הצבה ללא הסכמתי במדור הקורסים והמעבר של הבקו"ם לאחר שלא הסכמתי לשום תפקיד שקצין המיון הציע לי(נפלטתי לבקו"ם מיחידה אחרת). ברצוני לציין שטענתי בפני המדור שהתפקידים שהוצעו לי לא מתאימים לי מבחינה רפואית, וביקשתי שיפנו אותי לגורמים המוסמכים (קב"ן ורופא), אולם דרישתי לא נענתה(כי בעצם לא דרשתי זאת מקצין המיון בפגישה עצמה). בעקבות זאת, סירבתי לקחת את הצו ולהתפנות (אינני יודע אפילו לאיזו יחידה) ונשארתי בבקו"ם. אולם, במקום לשפוט אותי על סירוב פקודה, נאמר לי שאני נחשב כנפקד ביחידה הבאה שלי בכל יום שאינני מתייצב שם, ולכן, אין זה משנה אם לקחתי את הצו או לא, המפקדים בבקו"ם כבר לא אחראים עליי. אולם יש לציין שאני נמצא בבקו"ם בכל הזמן הזה, ולכן אינני נעדר בפועל מהשירות. מה אתם אומרים? במידה והם צודקים ואני אכן נשאר נפקד, האם מותר להם להעביר את האחריות ליחידה הבאה, או שבסופו של דבר הם יצטרכו לטפל בי משמעתית בבקו"ם?
תודה רבה וחג שמח

מתן גרוס- צוות המשרד28/03/2010 בשעה 16:38

צר לי, אך אתה מוגדר כנעדר משירות בצורה חוקית לגמרי, ואין כל משמעות לכך שלא לקחת את הצו בידך.
כל עוד קיבלת פקודה להתייצב במקום מסויים ולא עשית זאת – ניתן להגדירך כנעדר משירות ללא רשות.

דניאל30/03/2010 בשעה 20:38

בתחום האחריות של מי אני נמצא כרגע? לפי הערה שקראתי בפ"מ 31.0508 ס´ 13, בעלת הקשר דומה למצב בו אני נמצא(לפי הבנתי, תקן אותי אם אני טועה), נכתב שאני בתחום האחריות של הבקו"ם ולא של היחידה הבאה שאני מוצב אליה.
בנוסף לכך, כיצד ניתן להוכיח שקיבלתי פקודה להתייצב? באותו יום בו ביקשו ממני לקחת את הצו, ציינתי בפניהם שלא קיבלתי מהם שום צו ואינני יודע על מה הם מדברים, כך שנוצר מצב, שאינני יודע אפילו את שם היחידה הבאה שלי, ולמעשה הפקודה לא הועברה אליי כנדרש. האם יש מניעה בפניי לטעון זאת כאשר אישפט נפקדות משירות?
במצב העניינים הזה, האם ניתן להחשיב אותי בנפקד בקו"ם ולא כנפקד של היחידה הבאה שלי?

מתן גרוס- צוות המשרד04/04/2010 בשעה 16:24

כעקרון אתה נחשב נעדר משירות של היחידה אליה הוצבת, אך אין לך כל מניעה לטעון את הטיעונים שהבאת כאן – אך סביר להניח שהם לא יתקבלו.

דניאל05/04/2010 בשעה 20:20

תודה רבה

מתן גרוס- צוות המשרד08/04/2010 בשעה 18:40

השארת תגובה

0 thoughts on “צו הצבה ונפקדות

Leave a Message


אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

נושאים מומלצים