בית  »     »   צו מילואים

צו מילואים

S | 02/09/2008 |
שלום, שאלה בנוגע לצו מילואים: קבלתי צו מילואים ל-5 ימים בהתראה של כשבועיים וחצי(מחושב לפי תאריך המותבע על גבי המעטפה). לפי תקנון של צה"ל מילואים של יותר מ-3 ימים רצופים נחשבים לשמ"פ (שירות מילואים פעיל שנתי) ולפי כך התראה צריכה להיות לפחות 60 יום מראש. לפי כך, ניתן לא להגיע למילואים, אחרת אתה נחשב מתנדב. כשהגיע זמן המילואים ולא הופעתי, רשמו אותי כנפקד ושלחו אלי הביתה חיילים לחפש אחרי (אפילו לא התקשרו לטלפון)! כשטלפנתי קצינת קישור, העבירו אותי לגזברות ושם נאמר לי בצורה מגעילה ביותר שאני נחשב נפקד והייתי צריך בכל מקרה להופיע ועכשין אני צריך להופיע בצורה מיידית כדי שישפטו אותי אחרת הם ימברו את הטיפול בי למשטרה צבאית. מה עלי לעשות? והאם הם באמת רשאים לעשות את מה שאמרו? תודה על התשובה המהירה
מתן גרוס- צוות המשרד02/09/2008 בשעה 14:55

צר לי, אך גם במידה והצו הגיע באיחור אתה עדיין מחוייב להגיע לשירות המילואים וההכרזה שלהם עלייך כנפקד הינה חוקית לגמרי. בכל מקרה אתה תוכרז כעקרון כעריק לאחר 30 יום ותעבור לטיפול של משטרה צבאית.
המלצתי הינה להסגיר את עצמך לאחד ממתקני הכליאה לאחר תקופה של כחודש ומעלה מאז תחילת המילואים ולהסביר את עצמך בפני קצין השיפוט.

השארת תגובה

0 thoughts on “צו מילואים

Leave a Message