בית  »     »   קבילה על רקע אפליה בתפקיד:

קבילה על רקע אפליה בתפקיד:

ג'ובניק יומיות | 31/07/2014 |
שלום רב, מזה כחמישה חודשים שעברתי לתפקיד בו אני נמצא אני מרגיש מקופח ומופלא לרעה על כך שהמפקד שלי הבטיח לי מההתחלה הבטחות שווא שאותם הוא לא דאג ליישם בכלל כמו למשל שבהתחלה הוא אמר לי שכאשר אני אתפוס ותיקות אז הוא יתן לי להשתחרר יותר מוקדם מהשעה הנוכחית בה אני מסיים וגם הבטיח לי שהוא יעשה הכל על מנת שאני אשתחרר יותר מוקדם בשעה. עבר כבר כמעט חצי שנה ושום דבר מההבטחות של אותו המפקד לא הושמו, יש לציין שהמפקד הוא מפקד בסדיר בדרגת סמ''ר וגם כל הזמן שאני מרגיש צורך להשתחרר מוקדם מהרגיל ביום אחד ספציפי בשבוע הוא מסרב בטענה שהוא לא יכול לאשר שום דבר בגלל שהוא לא בקבע, ולחיילים אחרים שאיתי בתפקיד הוא נתן להשתחרר מוקדם ורק לי הוא לא נותן, מה עוד אני יכול לעשות במצב כזה? ולמי עוד אפשר לפנות בנושא? אני חושש שלאחר הקבילה המצב יהיה יותר גרוע עם המפקד והשעות, וכמו כן אציין שהגשתי בצער רב וביגון קודר את הקבילה עליו כי הוא חייל בסדיר כמוני.
יוסי08/05/2020 בשעה 00:14

הנדון: קבילת מפקד עקב סיכון רפואי של חיילו.

 

תחילה, אציין כי אני מאובחן כלקוי שמיעה ועל כך הפרופיל הרפואי שלי הינו 72.

בעקבות לקות השמיעה שלי הוחלט לפסול לי תפקידים ומספר שיבוצים, וכתוצאה מכך שובצתי בבסיס חיל האויר  "שדות האלה", מתוך התחשבות בבעיות הרפואיות שלי, ומכיון שהבסיס מוגדר כבסיס שקט. (ללא טיסות)

ביום ב', 20.4.20 נדרשתי על ידי מפקדי לעבוד תוך כדי תפעול כלי "חרמש" אשר ידוע כי הינו מפיק רעש רב. מתוך הבנה כי שימוש בחרמש עלול לגרום לנזק בלתי הפיך לשמיעה שלי, ומתוך הגנה עצמית.

סרבתי לעבוד איתו.

אוסיף כי בכל תקופת שירותי אצל מפקדי (מעל שנתיים) הוא מעולם לא סיכן אותי בעבודה שכזאת מכיוון שידע על הבעיה הרפואית שלי) .

מפקדי החליט כי יש לשפוט אותי על סעיף "סירוב פקודה", זאת תוך כדי התעלמות מוחלטת מבעיותי הרפואיות אשר הינו מודע להן מיומי הראשון כחיילו.

ביום ד', 22.4.20  מפקדי הורה לי לעבוד שוב עם החרמש ו'מחשש כי אני עלול להישפט, ואיני יכול להישאר זמן נוסף בסיס זאת בעקבות נוכחותי שנדרשת באופן חובה בבית בשל המצב.

עבדתי עם החרמש תוך כדי סיכון מצבי הרפואי, והסיכוי לגרימת נזק בלתי הפיך לשמיעתי.

לאחר העבודה עם החרמש ביקשתי ממפקדי לגשת למרפאה ולבדוק שוב את הנושא, זאת למרות שהוא מודע כבר לעובדה שאסור לי לעבוד בסביבה רועשת.

לאחר בירור של מפקדי עם רופאת היחידה, הובהר בפניו כי אסור לי להיחשף ולעבוד בסביבה רועשת וכי מה שעשה הינו שגוי

ומסכן אותי כאשר הוא אינו נוטל אחריות על מצבי הרפואי.

איני מבין למה מלכתחילה אולצתי לעבוד בתנאים אשר מסכנים אותי, תוך כדי התעלמות ואטימות מצד מפקדי.

ובשל כך אבקש את עזרתכם בטיפול במקרה

השארת תגובה

0 thoughts on “קבילה על רקע אפליה בתפקיד:

Leave a Message