בית  »     »   קבלת צו מילואים כאשר אני שוהה בחו&q

קבלת צו מילואים כאשר אני שוהה בחו&q

דוד כץ | 04/05/2008 |
שלום, שמי דוד כץ, הנני אזרח ישראלי המתגורר ועובד בבריטניה מאז אוקטובר 2007. לפני שעזבתי את הארץ התקשרתי למשרד הקישור ועדכנתי אותם שאני עוזב את הארץ לתקופה בלתי מוגבלת. לפני מספר שבועות, קבלתי צו מילואים לתאריכים 12-15 למאי 2008. התקשרתי לקצינת הקישור, הסברתי לה שאני לא גר בישראל. היא אמרה שהיא צריכה לברר במשרד הפנים שאני לא נמצא בארץ ורק לאחר מכן היא תעביר אותי לרשימה של אלה "שלא קוראים להם אפילו במצב חירום". באותו זמן הכל נשמע בסדר. שבועיים לאחר מכן, דברתי עם קצינת הקישור פעם נוספת, התשובה לא הגיעה ממשרד הפנים, לא ברור למה. שאלתי אותה האם קיימת הוכחה שאני יכול לספק לה, היא אמרה שמכתב מהשגרירות יסדר את העניינים (ורק זה). לפני מספר ימים התקשרתי לקונסוליה בלונדון, מה שהם אמרו: • הקונסוליה לא שולחת שום דבר לצבא. זה רק אני מול הצבא. • הקונסוליה יכולה לשלוח למשרד הפנים "טופס השתקעות" (שלחו לי בדואר והחזרתי להם), ואז משרד הפנים (אני מקווה) יכיר בי בתור מי שגר בחו"ל. (האם בגלל שמשרד הפנים לא קיבל טופס כזה קודם לכן הוא לא החזיר תשובה לצבא?). במידה ושום דבר לא זז, האם החל מה – 12 במאי אני נחשב לנפקד (ומספר שבועות אחרי זה לעריק)? מה אפשר לעשות על מנת לסדר את העניין? (כלומר, בשלב הראשוני לקבל צו ביטול ולאחר מכן, להגיע למצב שבו הצבא לא ישלח לי צווים יותר) בתודה מראש, דוד כץ
דוד כץ04/05/2008 בשעה 21:09

מה קורה אם אני מגיע לישראל לביקור של שבוע? האם יכולים לעשות לי בעיות?

מתן גרוס- צוות המשרד05/05/2008 בשעה 11:06

כעקרון כל עוד אתה שוהה בחו"ל הצו אמור להתבטל אוטומטית. אינני מבין מדוע היציאה שלך לחו"ל לא רשומה במשרד הפנים וזה נושא שצריך לבדוק בצורה יותר פרטנית.
לטעמי לא תוכרז כנפקד ולאחר מכן כעריק, אך המלצתי היא לטפל בנושא עד פתירתו לפני מועד המילואים.
ככלל במידה ותגיע ארצה לביקור והוכרזת כעריק בכל זאת ניתן יהיה לעצור אותך בשדה התעופה ולהביאך למשפט. כמו כן אם תגיע לביקור בלי שהוכרזת כעריק ייתכן שתקבל צו בזמן הביקור אליו תהיה מחוייב כעקרון להגיע.

דוד כץ05/05/2008 בשעה 13:05

האם ניתן להתקשר ישירות למשרד הפנים ולשאול אותם האם אני רשום כמי שנמצא בחו"ל?
איך אפשר להגיע למצב שבו הצבא יפסיק לשלוח לי צווים? עם מי צריך לדבר ואיזה מסמכים יש להראות? (כלומר, גם אם אצליח לקבל צו ביטול במקרה הספציפי הזה, אני לא רוצה לבוא לבקר משפחה/חברים ואז פתאום לקבל צו)

מתן גרוס- צוות המשרד05/05/2008 בשעה 13:30

כעקרון תוכל לפנות אל משרד הפנים ולנסות להסדיר את המעמד שלך.
למיטב ידיעתי אין הצבא מחוייב להפסיק לשלוח לך צווים, אך ניתן לנסות להסדיר את הנושא על ידי פנייה לקצינת הקישור ובמידת הצורך אל היחידה לפניות במשרד הבטחון – 03-6975540

דוד כץ05/05/2008 בשעה 13:47

השארת תגובה

0 thoughts on “קבלת צו מילואים כאשר אני שוהה בחו&q

Leave a Message