בית  »     »   קומבינות אצל קצין המיון – חוקי?

קומבינות אצל קצין המיון – חוקי?

אלון | 11/06/2007 |

אני משרת כפקיד אצל קציני מיון ואני מעורב בכל יום בשיבוץ של בערך 10-15 חיילים . על כן שמתי לב שיש כמעט כל יום איש קבע או מכר של הקציון מיון שמתקשר לקציון מיון שאיתו אני עובד ומבקש ממנו שישבץ חייל במקומבינה – קרוב לבית ויומיות.
ואם זה הרס"ר או בעל עמדה רצינית מבקש אז הקצין מיון גם משבץ את אותו חייל מקומבן גם בתפקיד שהוא רוצה.

למשל : חיילים עם פרופיל 97 "מוקמבנים" שמושבצים בקרייה ולא שולחים אותם לקרבי או לפחות לבסיס סגור כתומכי לחימה אע"פ שהנתונים שלהם הם לקרבי.

חיילים מוקמבנים עם פרופיל 72 או 64 בלי בעיות רפואיות רציניות ובלי בעיות ת"ש נשלפים מבסיסים סגורים ומושמים על ידי הקצין המיון בבסיס קרוב לבית ויומיות.

ופה החלק שלפי דעתי הוא החלק הלא נחמד בכל הסיפור הזה.

חיילים שלא מקומבנים – בעיות ת"ש, רפואיות ,חיילים בודדים, חיילים נשואים אפילו נשלחים לבסיסים סגורים אע"פ כל הבעיות שיש להם ושקצין המיון חייב להתחשב בהם.

כל התפקידים האפורים בבסיסים הסגורים נתנים לחיילים לא מקומבנים.
הטריק לעבוד על אותם חיילים הוא שהקצין מיון אומר לחיילים עם בעיות ת"ש/רפואיות :
אם יש לך בעיות , לך לאותו בסיס ואם ימצאו שקשה לך יפלטו אותך לבסיס סגור תוך כמה ימים אע"פ שזה שקר גמור.וזאת על מנת להניח את דעת החייל שהוא יקבל בסיס פתוח.

לפעמים זה מגיע עד למצב שהקצין מיון אומר לי : שלח את הבחור כל יום הביתה עד שיתפנה מקום טוב בשבילו כי דוד של אותו חייל הוא קצין שמשרת באותו מפקדה.

בקיצור : שחיתות וקומבינות שלא יאמנו.

מתן גרוס- צוות המשרד11/06/2007 בשעה 19:29

מומלץ לפנות בנושא אל מפקדיו של קצין המיון ובמידת הצורך לפנות עם העניין אל נציב קבילות חיילים.

דורון11/06/2007 בשעה 19:57
אלון11/06/2007 בשעה 20:13

האם יש חוק שאוסר על שיבוצים מטעמים לא כשרים כגון הכרות של קצין המיון עם האבא של החייל שבא להשתבץ.

מה שכואב בסיפור זה שבאמת מי שצריך את המקומות הנוחים – כל החיילים עם בעיות הת"ש/רפואיות מקבלים את המקומות הקשים יותר בגלל שכל המקומות הטובים הלכו לחיילים המקומבנים.

קבילה לא באה בחשבון כי אני יודע שהנקח"ל הוא גוף חלש ואינני רוצה עוד שנה וחצי של מרור מצד המפקדים שעכשיו אני ביחסים מאוד טובים איתם.

ששאלתי איש קבע אצלי לגבי זה הוא אמר לי שזה ככה בכל המדינה . גם ראש המממשלה ושרים ממנים מקורבים.

השאלה היא מה ההבט של החוק לגבי דברים שכאלו.

מתן גרוס- צוות המשרד12/06/2007 בשעה 00:46

קצין מיון אינו מפקד הבקו"ם.
כעקרון עם קצין המיון נפגשים ביום הגיוס והוא נותן אפשרויות שיבוץ בצבא, ושואל את דעתך. בסופו של דבר הוא מחליט לפי שיקול דעתו לאן לשבץ אותך.

מתן גרוס- צוות המשרד12/06/2007 בשעה 00:49

למיטב ידיעתי אין בדיוק חוק כנגד הפעלת קשרים, אך במידה וכמו שתיארת כאן – קצין המיון נותן העדפות פסולות לחיילים שאינן מגיעות להם העדפות כאלה, ושולל מכאלה שכן מגיעים להם שיבוצים בעלי הקלות את המגיע להם – ייכתן ויש כאן התנהגות פסולה שרצוי ותבדק על ידי גורמים פיקודיים בדרגה גבוהה (כמו מפקדיו של הקצין ונקח"ל).

השארת תגובה

0 thoughts on “קומבינות אצל קצין המיון – חוקי?

Leave a Message


נושאים מומלצים