בית  »     »   קורס קצינים. עו"ד פישר תודה- א

קורס קצינים. עו"ד פישר תודה- א

יוסי | 27/08/2005 |
תודה על התשובה. הפתרון שאתה מציע הוא פרקטי אבל לא עונה על השאלה שלי, האם זכויות חייל לגשת למבדקים וקורס קצינים מעוגנים בחוק הצבאי, והאם חובותיו של מפקד ישיר בענין המלצוה לקורס קצינים מעוגנות בחוק, נוהל או משהו אחר מחייב. בכל מקרה תודה על עזרתך בייחוד שזה נעשה ביום שבת.
עו"ד זאב פישר28/08/2005 בשעה 12:07

יוסי שלום,

פקודת מטכ"ל 32.0305 עוסקת בנושא, וקובעת בסעיף 2 כי:

"מפקד היחידה חייב, בכל עת, לעמוד על תכונותיהם האישיות ולעקוב אחר התפתחותם של החוגרים ביחידתו, כדי לגלות ביניהם חיילים המתאימים לקצונה. כאשר יגלה מפקד ביחידתו חוגר המתאים לקצונה, מחובתו להמליץ על זימונו לקורס קצינים".

סעיף 5 קובע כי:
"חוגר המבקש להציג את מועמדותו לקורס קצינים ולא זומן למבדקי קצונה ע"י בקו"ם, ימלא טופס 870 (חוות דעת על מועמד(ות) לקורס קצינים/ות) בשני העתקים ויעבירו למפקד יחידתו. מפקד היחידה יצרף לטופס 870 את חוות דעתו בנושא ויעביר את הטופס לבקו"ם – מדור קורסי קצינים, בתוך שבוע מיום שהועבר אליו. בקו"ם – מדור קורסי קצינים יאשר את קבלת הטופס (ראה פ"מ 32.0307) בתוך 3 שבועות מיום הגעתו."

סעיף 6 קובע כי:
"על אף האמור לעיל, מוסמכות הזרועות (אוויר, ים ומודיעין) שלא להעביר לבקו"ם בקשתו של חייל, אם מן המיון עולה, שהוא אינו עומד במדדים, שנקבעו לקצונה בזרוע או בסמכות. מפקדת הזרוע תדווח על כך למגיש הבקשה בתוך שבועיים מסיום המיון בזרוע"

בשורה התחתונה, אתה יכול לנסות ו"לכפות" על מפקדיך לתת חוות דעת, אך אם הם יתנגדו, סיכוייך יהיו נמוכים מאוד.

לכן, אני חוזר על המלצתי לפעול בצינורות הפיקודיים ולגייס את יחידתך לצדך.

בברכה,
עו"ד זאב פישר

יוסי03/09/2005 בשעה 16:55

השארת תגובה

0 thoughts on “קורס קצינים. עו"ד פישר תודה- א

Leave a Message