בית  »     »   קיצור שירות

קיצור שירות

גיל-עד | 11/06/2008 |
שלום, אני משרת בחיל האויר בתפקיד פקידותי.כרגע אני נמצא כחודשיים לפני שחרור. לפני 10 חודשים עברתי לתפקיד פקידותי מתפקיד לוגיסטי בהמלצת קב"ן.העברתי לתפקידי האחרון נעשתה ללא ועדה אינטגרטיבית בראשות מפקד היחידה (אל"מ) לטובת שינוי מספר מקצוע. יש לציין שמספר המקצוע לא שונה שכן, נשארתי על תקן "נגד לוגיסטי" כשבפועל אני מתפקד כ"פקיד" או "עובד כללי" (אני משרת במשרד מילואים ולא יושב על תקן).בנוסף, מעולם לא עברתי קורס או הכשרה כלשהי מלבד מבחן שלב במחצית השירות, לאחר שהוחלט ובעדה בראשות סא"ל וקב"ן שנידרש לפסול לי מקצוע.עקב כך נראה שבעקבות המבחן לא בוצעה פסילת המקצוע. שאלה - האם ניתן לעבור מבחן שלב ללא קורס ? כלומר, רק בהסמתך על "השתפשפות" תוך כדי שירות ? לגבי קיצור שירות - האם יש תקופת זמן שבה למרות שינוי מס´ המקצוע, נשללת זכותי לקבל קיצור ? כלומר, אם 10 חודשים לפני השחרור הועברתי לתפקיד פקידותי וכביכול שונה לי המקצוע, האם אני זכאי עדיין לקיצור? תודה מראש על התייחסותכם חשובה לי מאד
מתן גרוס- צוות המשרד11/06/2008 בשעה 19:41

כעקרון אתה זכאי לקיצור שירות של 45 יום רק אם שונה המקצוע בתקשורת הצה"לית לפחות 6 חודשים לפני תאריך השחרור המקורי. במקרה שלך אתה טוען שאתה עדיין מעודכן בתקשורת הצה"לית כ"נגד לוגיסטי", ולכן ככל הנראה לא תקבל את הקיצור הנ"ל. אולי תוכל לנסות להגיש בקשה חריגה דרך שלישות היחידה. (כמו כן עלייך לשרת בבסיס ברמת פעילות ב´ ומטה).

לגבי בוחן שלב – ללא מקצוע צבאי לא ניתן ככלל לעבור בוחן שלב.

גיל-עד11/06/2008 בשעה 19:49

לאחר הטירונות לא עברתי קורס או הסמכה.הוצבתי ישירות לבסיס (שממנו עברתי לאחר מס´ חודשים לבסיס שאני משרת בו כעת).
האם המבחן רלוונטי לאור העובדה שלא הוסמכתי באופן פורמלי למקצוע הלוגיסטיקה? האם אני נקרא כ"בעל מקצוע" או שהוחלט באופן שרירותי לבחור לי מקצוע?כלומר, באותה מידה יכולתי להיקרא כ"פקיד" ולקבל קיצור?
[ יש מקום לקבילה בעניין? או לחילופין להזנה רטרואקטיבית של מס´ מקצוע כפי שציינת ע"י מהלך שלישותי חריג?)
תודה רבה

מתן גרוס- צוות המשרד11/06/2008 בשעה 19:51

כעקרון העובדה שהוזן לך מקצוע הינה כמו לעבור קורס ולעסוק במקצוע. זה המקצוע שלך מבחינת הצבא.

לגבי הזנה רטרואקטיבית של מס´ מקצוע – למיטב ידיעתי לא ממש אפשרי, אבל יש תא חריגים במקשל"ר שאפשר לפנות אליו בנושא. אני ממליץ לך לברר את הנושא מול שליש היחידה, ובמידה ואין ממש שיתוף פעולה לנסות לפנות לנקח"ל.

גיל-עד11/06/2008 בשעה 19:53

האם ברגע שהוחלט ע"י קפ"ס להעביר אותי לתפקיד פקידותי ביחידה, היה צריך במקביל לשנות לי את מס´ המקצוע בין אם עברתי ועדה לשינוי מקצוע או לא ?

תודה שוב

מתן גרוס- צוות המשרד11/06/2008 בשעה 21:47

ברגע שלא שונה הפרופיל הרפואינפשי לא הייתה למיטב הבנתי חובה לפסול את המקצוע שלך בתקשורת הצבאית.

השארת תגובה

0 thoughts on “קיצור שירות

Leave a Message