בית  »     »   קצונה

קצונה

חסוי | 09/10/2007 |
היי! לפני מס´ ימים פניתי אלייך עם הסיפור שלי לגבי יציאה לקק"צ והיחס עם המפקד. המפקד ממאן להגיד לי את האמת - הוא אמר שהתשובה שלילית תחילה, אח"כ מסר לי שהקב"א 52 ואומנם אני כן מותאם לקצונה אך הוא תרץ שלא - בסיבה שנקראת -קצ"א או קצ"ר יש לך מושג מזה ? -אני רוצה לדעת אם דבריו לא פולסו . בהמשך הוא אף אמר שהוא לא מוכן שאני יצא לקק"צ (ולהזכיר שהייתי מסוכסך איתו- אני כן יודע שהוא לא יכול למנוע ממני לצאת אלא רק להגיש חו"ד ע"פ דעתו עליי, אך עליי לדעת אם יש צדק בדבריו והוא לא נותן לי גישה לדבר עם אף אחד - שליש היחידה, שליש הבסיס ושאר גורמים נוספים) . הוא אמר שבמידה ואוכיח את עצמי במשך שנה הוא יאשר לי יציאה לקק"צ. תמוה? אין לי מושג אבל אני יודע שלא הוא זה שיקבע אלא כמה רמת ההוכחה שלי.. (יש לציין שהסיבה לסכסוך היא עקב העדרות של כ-10 חו´ גימלים מסיבות רפואיות כמובן אך הוא התנכל אליי בשל כך וטען כי הוא לא יתן יד לזה שאקבל פרס והוא יעשה הכל כדי למנוע ממני את היציאה לקצונה ).. אנא האם יש לך מידע בנוגע לנתון הזה שנקרא קצ"א או קצ"ר שמונע ממני לצאת ? או שמא דבריו הם רק נסיון מלהסית אותי להתקדם במעלה הסולם בצבא.. (יש לציין שהודעתי לו כי הקצונה מבחינתי היא תיקון על הגימלים הרבים וההעדרות ושאני באמת מוכן לתרום למדינה ואף יותר מכך).
מתן גרוס- צוות המשרד10/10/2007 בשעה 07:56

למיטב זכרוני מתקופתי, צק"ר=ציון קצונה ראשוני.
ציון זה מורכב מ-50% קב"א, 50% סוציומטרי טירונות (או קורס- מה שעשית).
הציון יכול להשפיע על התאמתך לקצונה, כך שהוא מעלה אותה מ0 ל-1 או ל-2, או מוריד אותה מ-2 ל-1 ול-0.
כדי לקבל זימון למבד"ק, צריכים לקבל צק"ר לפחות 65+ (מתאים לקצונה).

כמובן שבמידה ולא עברת סוציומטרי אין לכך השפעה על התאמתך לקצונה או לא ומתחשבים רק בציון הקב"א ובמעבר מבד"קים (מבדקי קצונה).

אני לא מבין מדוע לא נותנים לך לדבר עם שליש היחידה.
אני מציע לך פשוט להפגש איתו ולבדוק את המצב.

חסוי10/10/2007 בשעה 20:52

כמו שאמרת הדברים אכן מתבהרים כעת, רק שאני הרוס מכך שע"פ הסוציומטרי בטירונות זה נבדק כי את הטירונות שלי סיימתי בהצטיינות ובחו"דים מעולים מהמפקדים שהיו לי. רק דבר אחד עליי לציין ששהיתי בגימלים בזמן הטירונות נפל מבחן בדק באותו הזמן כאילו מבחן סיכום טירונות. את המבחן אני עשיתי ביום בו קיבלנו את צווי הסיפוח ונאמר לי ע"י המפקדת שהיא תתקשר ותודיע לי כמה קיבלתי. לאחר שבועיים היא הודיעה לי כי הטופס אבד אבל הוא לא אמור לשנות דבר. כעת שאני מחבר 1+1 אני מבין כי הפסדתי את האפשרות בגלל טעות גורלית. השאלה שלי היא מה עליי לעשות כעת? (ויש לציין כי החו"דים מצולמים ושמורים אצלי).. ועוד דבר שניגשתי להגיש היום טופס 55 אצל הת"ש מפקדי סרב לחתום (ואף דרש לקרוא את המכתב האישי שלי) על הטופס אבל נאמר לי שזה לא צריך לשנות הוא חייב לחתום אבל הוא לא חייב להמליץ. מה אעשה במצב כזה? אני כבר חושב לכבול אותו מכיוון שהוא מונע ממני כל אפשרות קידום , יש עילה לכבילה שהוא מנע ממני יציאה לקורס המקצוע שלי, אפשרות לערעור לקק"צ, ואף הגשת טופס 55 .. ומלבד זאת שבריאותי נפגעה עקב יחס מזלזל שחוויתי שהוביל לשינוי פרופיל, ניתוח וללינת בית.. פשוט אני נואש ממנו , מתעב אותו ,ואת האושר הניגר על פניו בניסיונות התחינה מולו לשפר את מצב או לתת לי צאנס להוכיח…אנא מה עליי לעשות מה אתה מציע?

השארת תגובה

0 thoughts on “קצונה

Leave a Message