בית  »     »   רישום פלילי על שימוש בסמים לפני הגי

רישום פלילי על שימוש בסמים לפני הגי

שלומי | 12/01/2009 |

אני הייתי בצבא, ובזמן השירות נחקרתי על שימוש בסמים, בחקירה הכחשתי כל קשר לסמים , בחקירה היו עדים שהודו שאני השתמשתי בסמים, בסופה של החקירה שוחררתי הביתה ולאחר כחצי שנה נעשה לי רישום פלילי על אחזקה של סמים בתאריך שהוא לפני הגיוס שלי לצבא…
זאת אומרת שעשו לי רישום פלילי על זה שהחזקתי סמים לפני שהייתי בכלל חייל… (התיק נסגר עקב חוסר עניין לציבור)
האם זה תקין? שיעשו לחייל רישום פלילי על שימוש בסמים לפני שהוא בכלל היה חייל? כי אם אותו חייל לא היה מתגייס בחיים לא היו עושים לו רישום פלילי על שימוש בסמים (אם לא היו תופסים עליו כלום והם היו מודים עליו שהוא השתמש בסמים) לראיה אני יודע שהיה עוד בחור שהודו עליו(שתי אלה שהודו עלי) שהוא עישן סמים וגם סיפק סמים וגם עישנו בביתו, אותו אדם היה אזרח באותו העת של החקירה ובכלל לא פנו אליו.
אז בגלל שאני החלטתי להתגייס לצבא זה אומר שאני נדפק מזה..
זאת אומרת שכל אדם שהשתמש בסמים לפני הצבא לא כדאי לו להתגייס לצבא בכלל??? אם כן אז למה אני מכיר קצין מודעין במצ"ח שהודה בסיווג הביטחוני שלו שהוא עישן סמים ….
?
יש פה מצב אבסורדי.

בנוסף אני מכיר עוד בחור שכמה ימים לאחר הגיוס שלו עשו בבסיס שלו בדיקת שתן, הוא הודה בשימוש בסמים לפני הגיוס אך אמר שלא יעשן יותר ושהוא לא עישן בצבא, לאחר מכן עשה בדיקת שתן ויצא נקי, ולא עשו לו כלום, שום רישום ושום כלום, והוא הודה בשימוש לפני הגיוס.
בתודה מראש.

מתן גרוס- צוות המשרד12/01/2009 בשעה 14:41

קשה לתת חוות דעת ללא ידיעת המקרה לפרטיו, אך אני לא רואה קשר בין כך ששני חיילים אמרו בחקירתם שעישנת סמים ובעקבות כך הרשיעו אותך בכך – לעובדה שהתגייסת לשירות.

שלומי12/01/2009 בשעה 15:36

כי אם לא הייתי מתגייס ושני אלה היו נתפסים והיו אומרים עלי שעששינתי סמים… המשטרה לא היתה פונה אלי בכלל .. כפי שהיא לא פנתה לבחור אחר שהם אמרו עליו שהוא עישן איתם סמים..
אני רוצה להבאיר שלא הורשעתי בשימוש בסמים, אלה התבצע עלי רישום פלילי של אחזקה , תאריך ההחזקה הוא 1.1.04 וזה 3 חודשים לפני שתגייסתי. החקריה נסגרה עקב חוסר עניין לציבור. ובוצע רישום פלילי.

אם לא הייתי מתגייס .שני אלה היו נתפסים, הם היו מודים עלי, חומר החקירה היה עובר ממ"צח למשטרת ישראל, ושם הסיפור היה נסגר, כי לא היו פונים אלי בכלל בתור אזרח על כך שהודו עלי שהשתמשתי, כפי שלא פנו אל בחור אחר שגם עליו הודו והוא היה אזרח באותו הזמן.

מתן גרוס- צוות המשרד12/01/2009 בשעה 18:41

אם כך – כן, אתה צודק.
הצבא מייחס חשיבות חמורה יותר לשימוש בסמים מאשר גורמי האכפיה במישור האזרחי.

שלומי13/01/2009 בשעה 12:51
מתן גרוס- צוות המשרד13/01/2009 בשעה 15:36

אך אולי כדאי לך להביא את כל החומר ולהפגש בצורה פרטית לייעוץ אצל עו"ד.

השארת תגובה

0 thoughts on “רישום פלילי על שימוש בסמים לפני הגי

Leave a Message


נושאים מומלצים