בית  »     »   שאלה בנושא התרת חוזה

שאלה בנושא התרת חוזה

יורי | 29/02/2008 |
שלום, אני משרת כתוכניתן לאחר שעברתי קורס תכנות. כידוע חתמתי על חוזה קבע לשנתיים וחצי. אני משרת בצבא בתור מתנדב מאחר ואני חולה במחלה אשר בגינה נותנים פטור מלא מהצבא. עקב היותי מתנדב אני לא מקבל ביטוח רפואי צבאי בשרות הסגיר ככלל החיילים, ואני מקבל את הטיפול הרפואי שלי באזרחות דרך קופת החולים. לאחר כשנה וחצי בשרות הסדיר גיליתי (משיחה עם מתנדב תוכניתן אחר) כי עם כניסתי לשירות הקבע הביטוח הרפואי האזרחי שלי מבוטל ואני עובר לקבל ביטוח רפואי מהצבא. נדהמתי לגלות מידע זה, שכן לא הוסבר לי על כך לפני גיוסי (התנדבותי) וכמו כן לא מופיע שום מידע על כך בחוזה הקבע. על כן, אני מעוניין לבטל את החוזה קבע עליו חתמתי. האם יש בסיס לטענותי? האם לצורך כך עלי לפנות לעו"ד?
איליה01/03/2008 בשעה 01:29

בצוות שלי היה תוכניתן עם אותה בעיה כמו שיש לך,לאחר כניסה לקבע נודע לו על התנאים המטופשים האלה,הוא הגיש תלונה ,דיבר עם הרמ"ח ושוחרר מהצבא תוך חודש ימים.
איני יודע את כל הפרטים אך תדע לך שמקרה דומה כבר היה ואנשים השתחררו מקבע.

מתן גרוס- צוות המשרד01/03/2008 בשעה 11:09

ככלל שחרור ממסלול של התחייבות קשיחה הוא מאוד בעייתי וסבוך, וסביר שתתקל בהתנגדות חזקה מצד גורמי הצבא.
קשה להעריך את הביסוס לטענותייך ללא הכרת המקרה לפרטיו הקטנים, אך כפי שציינתי קשה לי להאמין שהדרך תהיה חלקה לשחרור. ייתכן שייעוץ אצל עו"ד פרטי יוכל לתת לך כיוון כללי לגבי האפשרויות שבידיך.
בינתיים הייתי ממליץ להעלות את העניין מול כל הגורמים הרלבנטיים – מפקדים, שליש, אני מרפאה וכדומה.

יורי02/03/2008 בשעה 10:53

שלום לכם, ותודה שמיהרתם לענות על שאלתי.

אני רוצה להתחיל בלשאול את איליה מיהו הבחור? אני הכרתי בחור כזה – שדרכו גם גיליתי על הבעיה הזו. קראו לו רועי. האם אנחנו מדברים על אותו מישהו?

שאלה שניה היא אל מתן. אני אמור להכנס לקבע כבר בעוד שבוע.
לכן, לפני כחודשיים הגשתי קבילה למציב קבילות החיילים.
בקבילה שלי אני ביקשתי לבטל את החוזה מכיוון שלא יודעתי על נושא הביטוח הרפואי לפני חתימתי.
לפני שבוע יודעתי בטלפון כי הקבילה שלי לא התקבלה ולא מבטלים לי את החוזה בטענה שלא תהיה לי בעיה לי לקבל טיפול רפואי גם בקבע.
למרות שניסיתי להבהיר זאת היטב במכתב הקבילה, וגם שוחחתי על כך אישית עם שלושה גורמים שונים בנציבות, עדין לא התייחסו אל הקבילה שלי כאל קבילה לביטול חוזה על סמך שהוא לא חוזה חוקי, אלא התייחסו אל הקבילה כאל קבילה רפואית (היא גם טופלה ע"י הצוות הרפואי בנציבות).
בשבוע שעבר ניסיתי לשוחח שוב עם אנשים מהקבילה, אך נאמר לי כי עד שלא אקבל את הפרטים המלאים בדואר לא יוכלים להתייחס אלי.
מה לדעתך עלי לעשות בשלב זה?

מתן גרוס- צוות המשרד02/03/2008 בשעה 12:22

שוב – ההחלטה הזו הייתה צפוייה שכן קשה לצבא לראות בכך עילה לשחרורך משירות קבע. אני גם לא חושב שבפנייה שנייה נקח"ל יתייחס לזה כמעבר לבעייה רפואית.
לדעתי אם אתה מעוניין לנסות להלחם בזה כדאי לקבוע פגישה אצל עו"ד פרטי בו תפרט בפניו את כל הנושא יחד עם כל המסמכים שבידך והוא יוכל לתת לך אפשרויות לפעולה, אם בכלל יש כאלה שכדאיות.

איליה04/03/2008 בשעה 00:14

אך אני יודע שהוא הגיש קבילה יחד עם חבר שלו שהיתה לו את אותה בעיה.
אם אני לא טועה הוא איים על מפקד יחידה שיתבע אותו מכיוון שלא יסכימו לקבל אותו באף קופת חולים לאחר השחרור עם אותם תנאים שיש לו עכשיו(טיפולים וכד´).ונראה שזה עזר לו.
אך ברור שכדאי להתייעץ עם עו"ד לפני שעושים דברים כאלה.

השארת תגובה

0 thoughts on “שאלה בנושא התרת חוזה

Leave a Message