בית  »     »   שאלה לגבי בר רפאלי

שאלה לגבי בר רפאלי

שבי | 20/04/2007 |

בר רפאלי ביקשה דחיית שירות אך לא נתנט לה. מס´ ימים לפני הגיוס התחתנה קבלה פטור ומסק ימים לאחר קבלת הפטור הצבאי המיוחל השתחררה.

האם אפשר להחזיר אותה לצבא.

למשל : מלש"ב שהיה לו בעיה רפואית וקיבל פטור מוחלט משירות צבאי. ואחרי שבוע הבעיה הרפואית נפתרה . האם הצבא יכול להחזיר אותו לשירות סדיר?

שבי20/04/2007 בשעה 18:44

בר רפאלי ביקשה דחיית שירות אך לא נתנו לה. מס´ ימים לפני הגיוס התחתנה קבלה פטור עקב החתונה ומספר ימים לאחר קבלת הפטור הצבאי המיוחל התגרשה

אגב: החתן היה ידיד קרוב של המשפחה בן 39. האם הצבא יכול להחזיר אותה לשירות.?
האם זו השתמטות?

שבי20/04/2007 בשעה 18:45
מתן גרוס- צוות המשרד20/04/2007 בשעה 19:52

כעקרון פטור משירות במקרים שהזכרת הינו פטור קבוע, ובמידה ולא הושג באמתלות שקריות לצבא אין כל סיבה לבטלו או לערער עליו לאחר שמצב החייל השתנה מסיבות אוביקטיביות.

למיטב ידיעתי בר רפאלי אכן הייתה נשואה בתקופה שלפני גיוסה, ולפיכך קיבלה פטור משירות בטחון כמו שרשאיות חיילות נשואות לקבל. העובדה שאחר כך התגרשה היא ככלל עניינה האישי.

כן נכון הדבר לגבי חייל שקיבל פטור מסיבות רפואיות ולאחר מכן הבריא (למרות שהמצב נשמע טיפה לא הגיוני) – באותו הזמן החייל אכן היה בעל סיבה לקבלת הפטור ולא התחזה ולכן הוענק לו הפטור משירות בטחון. הפטור הינו קבוע וצה"ל גם ככלל לא יעקוב אחר מצבו הרפואי במידה והוענק לו פטור קבוע (פרופיל 21 הינו פרופיל קבוע) ובמידה והחייל לא ערער מצדו על קביעת הפרופיל אני לא רואה סיבה שייקרא לחזור לשירות.

השארת תגובה

0 thoughts on “שאלה לגבי בר רפאלי

Leave a Message


אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

נושאים מומלצים