בית  »     »   שאלה לגבי עתודאים

שאלה לגבי עתודאים

דודו | 14/04/2005 |
האם עתודאי שבסוף דחיית השירות שלו לא מדיע לבקום נחשב משתמט או עריק?
עו"ד זאב פישר14/04/2005 בשעה 20:10

דודו שלום,

שאלה מצוינת. לא נתקלתי במקרה כזה. בדרך כלל, הצבא אמור לדעת מתי מסתיימת דחיית השירות, שכן הוא זה שדוחה את השירות.

לדעתי, לא ניתן לראות בעתודאי שלא "הגדיל ראש" והודיע לצבא, כמשתמט או עריק.

בברכה,
עו"ד זאב פישר.

דודו15/04/2005 בשעה 08:30

מה שהתכוונתי לשאול הוא:
בסוף דחיית השירות עתודאים מקבלים צו גיוס. אם עתודאי לא מגיע לבקו"ם ביום שנקבע לו לחזרה לשירות האם מעמדו
יהיה כמו של משתמט רגיל או כמו של עריק?

עו"ד זאב פישר16/04/2005 בשעה 20:41

דודו שלום,

אין מדיניות חד-משמעית בקשר לעתודאים שלא מתייצבים בבקו"ם לאחר תום הלימודים.

פרקליטות עריקים מתייחסת אליהם כחמורים ממשתמטים, אך לא חמורים כמו עריקים רגילים.

כלומר, המדיניות היא אי שם באמצע.

בברכה,
עו"ד זאב פישר

אבי14/05/2005 בשעה 09:43

מה זאת אומרת "לא נתקלת"?
אתה עורך דין לא?
תברר!!!
ואם אתה קצת מתעצל, או שאתה פשוט קצת צעיר וחסר נסיון – ראה סעיף 38(ב) לחוק שירות בטחון, שהינו לחם חוקו של כל סניגור צבאי.

אגב, מעניין אם יהיה לך אומץ לפרסם תגובה זו…

השארת תגובה

0 thoughts on “שאלה לגבי עתודאים

Leave a Message