בית  »     »   שאלה 9

שאלה 9

´´´שאלה | 29/08/2007 |

שלום אפשר להגיד לי מה זה 24 חוסר התאמה שרשום התנהגות רעהחמורה?..ומה ההבדל בין זה לבין 21 נפשי…והאים ב 24 על חוסר התאמה חייב להיות רישום פלילי במשטרה?…ואיך נותנים דבר כזה על חוסר התאמה…?…מי ראשי לתת דבר כזה?…והאים עדיף את זה על 21 ?…

תודה רבה!

מתן גרוס- צוות המשרד29/08/2007 בשעה 12:02

עשית כאן קצת סלט מכמה נושאים שונים:

פרופיל 2124 (כשפרפיל 24 הינו פשוט פרופיל שניתן זמנית) הינו פרופיל שניתן מסיבות רפואיותנפשיות לכאלו שאינם כשירים לשירות.
במידה והפרופיל הותאם בגין בעיות נפשיות הדבר יכול למנוע בעתיד קבלת רישיון לנשק, לימודי רפואה וקבלה לעבודות שונות ובעיקר במוסדות בטחוניים ואו ממשלתיים.
אחת הסיבות שפרופיל 21 יכול להיות מותאם לחייל היא שהחייל לא מצליח להסתגל לשירות, אך עדיין החייל עובר ועדה רפואית ומותאם לו פרופיל 21 שבעקבותיו נכתב בתעודת השחרור שלו – "פטור מסיבות רפואיות".

פטור בגין אי התאמה ניתן לאחר שועדת התאמה ממליצה למפקד הבקו"ם לפטור חייל מהשירות בגין סיבה זו. מפקד הבקו"ם צריך לאשר החלטה זו לאחר המלצת הועדה.
ככלל התכנסות ועדה לדיון בנושא חייל באה בעקבות המלצת מפקדיו האישיים או בעקבות החלטת אב בית דין צבאי (ב]ניו הוא עומד למשפט בגין עבירה מסויימת, בדרך כלל עריקות או סמים).
פטור משירות בגין אי התאמה עלול למנוע בעתיד קבלה למסלולים אקדמיים מסויימים וקבלה לעבודות שונות ובעיקר במוסדות בטחוניים ואו ממשלתיים.
שחרור בגין אי התאמה לא מוסיף רישום פלילי, ייתכן שהבלבול נובע מכיוון שחלק מאלו שמקבלים את הפטור הם כאלה שהורשעו בבתי דין צבאיים בעבירות של עריקות, שימוש בסמים וכדומה (שלרוב ייגררו איתן רישום פלילי באזרחות).

השארת תגובה

0 thoughts on “שאלה 9

Leave a Message


אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

נושאים מומלצים