בית  »     »   שוחררתי מקבע – וקנסו אותי!

שוחררתי מקבע – וקנסו אותי!

רנדל מקמרפי | 19/10/2009 |

שלום,

לאחרונה שוחררתי ממסלול ממר"מ, כ – שנה לפני תום התחייבותי. השחרור המיוחל הגיע אחרי מלחמה ארוכה, בה שהיתי כחודש וחצי בכלא 6 ונקנסתי בכ – 14 אלף ש"ח.

לאחר שסוף סוף שוחררתי, ונשמתי לרווחה, גיליתי כי המשכורת האחרונה שהייתי אמור לקבל לא שולמה לי במלואה. לאחר בירור עם מת"ש, הוסבר לי כי נקנסתי ב 4025 ש"ח, משום ש"התרתי חוזה ביוזמתי."

יש, כמובן, שתי בעיות עם הטיעון הזה:
א. לאורך כל שירותי כאשר ביקשתי להשתחרר נאמר לי שוב ושוב על ידי מפקדי כי לא ניתן להפר חוזה על ידי תשלום קנס. אם זה הסידור, הייתי יכול לחסוך לי ולמפקדי חודשים לא נעימים רבים.
ב. יש לי חברים ששוחררו לפני תום התחייבותם. חלקם בנועם, חלקם עם שהות ארוכה בכלא ממני. ואף אחד מהם, לא נקנס כלל! כולם קיבלו את המשכורות שהגיעו להם במלואם.

חשוב לי להדגיש, שעתה שאני אזרח, אני איני עובד כלל במקצוע שקשור למחשבים! ונמצא בתהליך מיונים למקצועות אחרים, שאינם קשורים כלל לעולם התכנות!

האם העניין הזה חוקי? מה עלי לעשות על מנת לברר את הסוגיה לעומקה? מי בכלל יזם את הקנס הזה? האם מדובר במשהו שלישותי, או שאחד ממפקדי יזם את העניין?

תודה רבה.

מתן גרוס- צוות המשרד20/10/2009 בשעה 17:54

בלי הכרת כל המקרה ועיון בטפסים המתאימים קשה לתת תשובה מדוייקת. אני מציע לך לפנות אל קצינת פניות ציבור – 03-5691000 וייתכן שגם ייעוץ פרטני אצל עו"ד שמתמחה בדיני צבא יוכל לעזור.

השארת תגובה

0 thoughts on “שוחררתי מקבע – וקנסו אותי!

Leave a Message


נושאים מומלצים