בית  »     »   שחרור ממילואים עקב ניתוח

שחרור ממילואים עקב ניתוח

ראובן | 03/10/2007 |

קיבלתי מילואים לתעסוקה מבצעית. לאחר קבלת הצו נקבע לי ניתוח שאינו דחוף אך הוא לפני המילואים ולאחריו לא אוכל להגיע למילואים, אם אני לא אעשה את הניתוח אין מניעה רפואית בכך שאצא למילואים.
האם קיים מצב שבו הצבא יחייב אותי לא לגשת לניתוח בטענה שידעתי על המילואים עוד לפני התור לניתוח ויגיד שהניתוח נועד על מנת להתחמק מהמילואים?

מתן גרוס- צוות המשרד03/10/2007 בשעה 19:49

קודם כל אני ממליץ שתיצור קשר עם קצינת הקישור, תעביר לה את המסמכים הרלבנטיים בנוגע חניתוח ותחכה להחלטת הרופא בעניין זימונך לשירות.
כעקרון במידה וקבלת הצו קדמה למועד קביעת הניתוח (שלטענתך עצמך אינו דחוף) ייתכן מאוד שיחליטו כן לזמנך לשירות המילואים ואי התייצבותך תגרור הכרזתך כנפקד משירות.

ראובן03/10/2007 בשעה 20:02

האם אני חייב להגיד לקצינת הקישור מהו הניתוח? האם אין חסיון רפואי כלשהו?
אם בכל זאת אני אחליט לעבור את הניתוח לפני השמ"פ, ולמיטב ידיעתי משך ההחלמה מניתוח זה מחייב שיחרור מהמילואים ואשלח על כך אישורים. אני מניח שלא אחשב כנפקד אך מה ההשלכות שעלולות להיווצר מכך מכיוון שאראה כמי שהתחמק מהשמ"פ?

מתן גרוס- צוות המשרד03/10/2007 בשעה 20:06

כעקרון עלייך להעביר את הטפסים הרפואיים לרופא צבאי שיקבע האם יש לבטל את זימונך לשירות המילואים או שאין חובה לשחררך.

כעקרון לא אמורות להיות השלכות במידה ולא תגיע לשירות המילואים מסיבות רפואיות, אך יש לציין שבכל מקרה גם אם תבצע את הניתוח עלייך להעביר את המסמכים הרפואיים שמעידים על ביצוע הניתוח ועל ימי מחלה שנתנו לך על ידי הרופאים לידי רופא צבאי שיצטרך לאשרם ולאשר לך לא להגיע לשירות המילואים – או לחילופין יקבע שלמרות הניתוח עלייך להתייצב לשירות, במקרה כזה בו לא תגיע כנראה תוכרז כנפקד.

השארת תגובה

0 thoughts on “שחרור ממילואים עקב ניתוח

Leave a Message


אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

נושאים מומלצים