בית  »     »   שחרור מקבע

שחרור מקבע

פימו | 12/09/2009 |

בני סיים קורס קצינים באפריל 2008 , כאשר הוא חתם על התחייבות לקבע של שנה בתום שירות החובה שלו החל בנובמבר 2008. התחיל תפקיד חדש באפריל 2008 כסג"ם והציעו לו תפקיד נוסף בינואר 2009, כאשר אמרו לו שזהו תפקיד לשנה. באפריל 2009 קיבל את דרגת הסגן ועבר לתפקיד שני רק במאי 2009. כאשר הגיע ליחידה החדשה, ציין בפני שליש היחידה כי הוא משתחרר בנובמבר 2009 (בתום שנת הקבע הראשונה). השליש אמר שזה בסדר, ואף אחד לא החתים אותו ולא ביקש ממנו להתחייב זמן נוסף.
כעת, כשהוא הזכיר למפקדיו כי הוא עומד להשתחרר בנובמבר הקרוב (ולא מעוניין לחתום עוד), איימו עליו להעניש אותו בחומרה ולפגוע בו במהלך 20 השנה הקרובות במהלך המילואים, אם הוא לא חותם.

נקודה נוספת לציון, יחס מפקדו הישיר כלפיו אינו הולם ולא דוחף אותו להישאר ביחידה. דוגמא אחת: המפקד שפט אותו על אי התייצבות לישיבה ונתן לו קנס של 400 ש"ח על כך. דוגמא נוספת טריה: המפקד ביצע ביקורת. שפט אותו על "ליקויים" והעניש אותו בריתוק של 14 יום. בעוד שקודם לכן עברה ביקורת נוספת , ע"י מפקדים בכירים יותר, שציינו כי "הלוואי וכל יחידות צה"ל היו עומדים כך בביקורת".
אשמח לקבל ממך חוות דעת והכוונה לגבי 2 הנקודות שציינתי.
בתודה מראש

מתן גרוס- צוות המשרד13/09/2009 בשעה 15:39

לגבי החלק השני – לא רואה בעייה בכך שבנך עמד לדין על כך שלא הגיע לישיבה או על כך שהביקורת לא הייתה לטעמו של המפקד. זה נראה לי לגיטמי והעונשים לא חורגים מהמותר לאותו קצין.

לגבי החלק הראשון – אם אכן איימו עליו ומתייחסים אליו בצורה לא נאותה עקב אי הסכמתו להשאר בשירות אני מציע לפנות אל המפקדים הבכירים יותר, קצינת פניות ציבור ונקח"ל.

השארת תגובה

0 thoughts on “שחרור מקבע

Leave a Message


נושאים מומלצים