בית  »     »   שחרור משירות קבע עקב בחירות מקומיות

שחרור משירות קבע עקב בחירות מקומיות

דניאל טוהר | 18/02/2013 |
שלום רב, אני עתודאי בקבע בחתימה הראשונה. אני מתכוון להיכנס לרשימה למועצה המקומית בבחירות הקרובות. האם הצבא חייב להתיר את התחייבותי? תוך כמה זמן זה מתבצע? תודה רבה.
אורח18/02/2013 בשעה 10:59

דניאל שלום,

התשובה היא שאכן יש להתיר את ההתחייבות.
אני מצרף לך קישור לפקודה הרלוונטית אצלנו באתר:
http://www.army.co.il/page/179

רונן כהן22/02/2013 בשעה 16:33

האם הצבא עושה בעיות עם הפסיקה הזאת, ונדרשת מלחמה ועתירה לבג"צ, או שזה חוק פשוט ומוכר, שברגע שמציגים את ההיכללות ברשימה הצבא מחוייב לשחרר באופן מיידי?

אורח23/02/2013 בשעה 15:38

רונן שלום,
אין המדובר בפסיקה אלא בפקודה של צה"ל. לפיכך, לא צפויה בעיה בעניין. כמובן, שיש צורך להוכיח בראיות ממשיות היכללות ברשימה.

רונן כהן23/02/2013 בשעה 21:29

ברור לי שצריך ראיות, פשוט שמעתי על כמה מקרים שהצבא לא רצה לשחרר אנשים גם לאחר שהוכיחו היכללות ברשימה.

לכן השאלה העיקרית היא ששאלתי, האם זו פקודה שאין עליה עוררין, וברגע שאני בא ומציג את הראיות אני משוחרר "אוטומטית" ללא בעיות, או שזו פקודה שהצבא די מחפש לעקוף אותה, עושה בעיות עם השחרור – ועל כן המקרים ששמעתי בהם נדרש בג"צ?

אורח25/02/2013 בשעה 08:02

נתקלנו בכל מיני מקרים, גם מיקרים בהם השחרור לא בוצע "אוטומטית".

מישהו25/02/2013 בשעה 17:08

אני מניח שזה נושא שמעניין לא מעט אנשים בתקופה האחרונה (ביניהם גם אותי) מכיוון שהבחירות לרשויות המקומיות מתקיימות בקרוב אז תודה רבה על התשובות.

רציתי לשאול שאלות על ההגדרות שאני לא בטוח מה הן אומרות, לפי נוסח הפקודה "קצין או נגד בשירות קבע, המודיעים ששמם נכלל באחת מרשימות המועמדים לרשויות המקומיות – תותר התחייבותם לשירות קבע" השאלה היא, האם ההתחייבות תותר עוד לפני הבחירות? כלומר, עתודאי שנכלל ברשימה לא חייב להבחר ואף ההתחייבות יכולה להיות מותרת עוד לפני הבחירות?

שאלה שניה, ברוב המקרים עתודאים נכנסים לקבע בחודש אוגוסט (בגלל שהלימודים מסתיימים בחודשים האלה וכך יוצא כמעט תמיד) והבחירות הם באוקטובר, האם עתודאי שמצטרף לרשימה עוד במהלך השירות הסדיר שלו יכול להודיע על ההצטרפות רק בקבע (לדוגמה, בחודש ספטמבר) ובכך להכלל בחוק?

תודה,

אורח26/02/2013 בשעה 11:27

הפקודה מאוד מאוד ברורה.
לא נכתב מי שנבחר נכתב מי שמתמודד.
הפרוצדורה לגבי אופן ההודעה – מתוארת בפקודה. לא נראה שיש מניעה להודיע באוגוסט או מאוחר יותר.

תמיר17/06/2013 בשעה 15:11

צוות המשרד שלום,

בפקודה שצרפתם כתוב שבמקרה זה ההתחייבות תותר "כמפורט בהפ"ע 3.0501."
בהוראה 3.0510 כתוב בסעיף 46: "רשויות הצבא יוכלו ליזום התרת התחייבותו של חייל לפני תום תקופת השירות".

משתמע מכך שהצבא יכול ליזום את ההתחייבות אך הוא אינו חייב בכך. מה דעתכם בנושא?

עתודאי בקבע11/07/2013 בשעה 21:35

אני קצין בקבע, עתודאי בדרגת סרן. ונניח שאני נמצא באחת הרשימות של רשות מקומית לבחירות הקרובות באוקטובר 2013. מה התהליך שעליי לעבור מול הצבא, על מנת להשתחרר משירות קבע? למי עליי לפנות ועם אלו הוכחות ומסכמים? תודה על העזרה!

השארת תגובה

0 thoughts on “שחרור משירות קבע עקב בחירות מקומיות

Leave a Message