בית  »     »   שפיטת קצין במילואים

שפיטת קצין במילואים

אורח | 22/03/2017 |
שלום רב, בעת שירותי בקבע כקצין בסדיר אירע תקרית שבה איבדתי את הנשק. לאחר חקירות מ.צ ופוליגרף שמצא כי אני דובר אמת ולא נעשה דבר בענייני. רק לאחר שנה וחצי כאשר אני כבר אזרח משוחרר מזה מעל חצי שנה, קיבלתי צו מילואים חריג ליחידה בשביל להישפט ע"י המג"ד שלי בסדיר. מה יכול להיות העונש במקרה כזה מאחר ואני כבר אזרח? מה צפוי להיות במשפט עצמו מאחר וזהו לא בית דין צבאי אלא שיפוט ביחידה ע"י מפקד היחידה, ואני לא חייל בסדיר אלא קצין במיל'. תודה.
אורח22/03/2017 בשעה 16:03

אורח שלום,

העונשים שניתן להטיל על איש מילואים זהים לעונשים שניתן להטיל על חייל או קצין בחובה/קבע.
עם זאת, לפי תיאורך לא ניתן לשפוט אותך בדין משמעתי מאחר וניתן לשפוט בדין משמעתי איש מילואים רק עד 90 ימים ממועד השחרור מהשירות הצבאי (180 ימים באישור פרקליט צבאי).

אורח22/03/2017 בשעה 19:50

באתר שלכם כתוב שמותר לשפוט על עבירות נשק (ומאחר ואיבדתי נשק אני מניח שהכוונה בהתרשלות בשמירה על נשק) גם לאחר פרק הזמן שצוין, לא?
במידה ולא מה אתה מציע לעשות? כי בשורה תחתונה שופטים אותי, מאמין שפשוט בשביל לסגור את התיק.
אתה חושב שעל עבירה כזו יכולים להכניס אותי לכלא בשיפוט של דין משמעתי? והאם זה כלא צבאי או אזרחי? האם יש על זה רישום פלילי כלשהו? או שהמקרה הסביר זה שאקבל קנס כלשהו?
תודה

אורח22/03/2017 בשעה 20:52

היי,

ניתן לשפוט על עבירות נשק אדם שנמסר לו נשק מטעם הצבא לפי חוק כלי יריה, מניח שאתה לא אחד כזה אלא קצין שאיבד נשק צבאי במהלך השירות, נכון?
משפטית – ניתן להעניש אותך בקנס כמו גם בעונש מחבוש בכלא צבאי. אין על הענישה הזו רישום פלילי. במידה ותרצה ניתן לפנות לפרקליטות בבקשה לבחון את חוקיות ההליך.

אורח23/03/2017 בשעה 23:15

תודה רבה!

השארת תגובה

0 thoughts on “שפיטת קצין במילואים

Leave a Message