בית  »     »   תפירת תיק לחייל

תפירת תיק לחייל

אופיר | 15/01/2013 |

שלום…

כתבתי לכם בעבר על מספר מקרים. כעת אני רוצה לברר על דבר מסוים.
עשיתי שנה צבא. התגייסתי עם פרופיל נפשי על חרדות. אחרי עשרה חודשים שחררו אותי בכפייה בטענה של הפרעת אישיות. לאחר השחרור גיליתי שעלו טענה שקרית שבא נכנסתי לתיק הרפואי של הפסיכולוג הפרטי שלי, הגעתי אליו הביתה תוך איתור כתובתו, הוצאתי מידע ברהני עליי וחדרתי לתיקים רפואיים של חיילים.
לפני השחרור…היתי לכמה חודשים פקיד במרפאה של היחידה. הייתה לי גישה לתיקים ב cpr אבל לא לתיקים של בריאות הנפש. ראיתי שהחובשות במרפאה נכנסות לתיק שלהן בחופשיות והן אמרו לי שגם לי מותר. הודות לתפקיד שלי. אכן נכנסתי לתיק שלי.
כמו שאמרתי…רק אחרי השחרור
גיליתי מה המציאו עליי..מבלי לתת לי אפשרןת להגיב.
ערערתי על השחרור ובמקביל הגשתי קבילה לנקחל. הייתה לי גם הקלטה של קצינה שמעורבת בפרשה והיא טענה שמפקד היחידה אשם. הערעור התקבל וחזרתי לצבא. לעומת זאת…נקחל לא קיבלן את הקבילה…
כשחזרתי לצבא…גיליתי ביחידה החדשה בחיל האןויר שאני חסום בפני גישה לפרטים.. אפילו פקיד מרפאה.. או שלם!!! היו חסומים בפניי.. הבנתי שזה קשור למקרה ההוא עם התיקים הרפואים..
המצב ביחידה החדשה הסתבך ונקתלתי בבעיות שיבוף חריפות אף יותר….שפטו אותי והתעלמו ממני..לא הייתה לי ברירה אלא להשתחרר כדי לחזור כמתנדב, בהמלצת הקפסית.
לאחר השחרור, הגשתי בקשת התנדבות, והגשתי קבילה חוזרת לנקחל על מה שהעלילו עליי. ציינתי שיש לי הוכחה מוקלטת. וגם ידעתי שאותו קצין בדרגת רב סרן נקבל כמה פעמים על ידיי חיילות ואף נגד…וגם ידעתי שבגלל התבטאות שלו נגד הומואים, נוצרה סערה שהגיעה לכרמלה מנשה והוא ניסה להשתיק את זה….לאחר שקבלתי שוב…נקחל שוב סגרו את הקבילה שהכילה קבילה גם לגביי שיבוצים מוטעים שהמערכת עשתה…כגון, לשים חייל עם פרופיל נפשי וללא סיווג בלשכת אלוף ותת אלוף. פניתי למצח..והם טענו שהם לא מטפלים בזה…

נשארתי לבדי, מושמץ, סגרו לי דלתות מכל כיוון (אני חושב שזה גם בגלל הפרופיל הנפשי). . ….לכלכו את השם שלי…..
השחרור האחרון והסופי היה לפני כמעט חצי שנה. אך אני עדיין לא מסוגל להרפות……מערכת שהזיקה לי נפשית והתנערה מכל אחריות…לא רק לגבי העלילת דם..אלא לגבי כל מה שעברתי שם. אני יודע שהמכתב הזה מאוד ארוך אבל אני לא יודע מה לעשות..אני אשכרה כותב את זה בשלוש בלילה..

מה אוכל לעשות? איך אני יכןל לנקות את השם שלי? זה מתסכל אותי ומערער אותי…ובכלל המערכת הזו הפכה אותי לבן אדם עצבנני מאוד עם פעם בחודש כאבים בחזה.. .

אם גבי אשכני התנהג בבושה אז אין מניעה שקצינים אחרים יעשו את זה..

איך אני יכול לדעתכם לנקות את השם שלי?
ומה עליי לעשות לגבי הנזק הנפשי שנגרם לי? אני חצי שנה בבית ובקושו יוצא ממנו…רק ישן וישן…נהייתי בן אדם הרבה יותר חרדתי ויש לי הרבה מאוד התפרצויןת זעם..דבר שלא היה אצלי לפניי הצבא….האם מגיע לי לקבל איזשהם פיצויים מצהל?

אני מבקש מכל מי שקורא את ההודעה הזו לא לבקר אותי ולא לתקוף אותי.
סליחה על החפירה ותודה רבה לכם.

אורח16/01/2013 בשעה 10:49

אופיר שלום,

הפנייה שלך קצת מבולגנת ולא ברורה.
ממה שהבנתי מדבריך, פוטרת משירות צבאי על רקע נפשי, ערערת והחזירו אותך. אחר כך שוחררת שוב (על רקע נפשי או רקע אחר ?) ולמעשה הפנייה שלך נוגעת לאופן בו התייחסו אליך ?
במידה ונקח"ל נדרש לעניין וכל החומר הרלוונטי היה בפניו – ובכל זאת לא נמצאו תימוכין לטענתך, ככל הנראה לא נותר דבר לעשות.
באופן כללי, תלונות בנוגע ליחס מפקדים אינן בגדר עילת תביעה כנגד הצבא.

לשאלתך לגבי אפשרות להכיר בך כנפגע/נכה צה"ל – הדבר תלוי מאוד במצבך הנפשי דהיום ובקשר שבין מצב זה לשירות הצבאי.
מאחר ומדובר בנושאים רגישים ורפואיים, ועל מנת לשמור על פרטיותך, נציע כי תפנה טלפונית במידה ותבקש להרחיב את היריעה.

השארת תגובה

0 thoughts on “תפירת תיק לחייל

Leave a Message


אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

נושאים מומלצים