בית  »     »   תפקיד שבו שובץ בני.

תפקיד שבו שובץ בני.

אמא של חייל | 07/01/2009 |

בני התגייס לצה"ל לפני חצי שנה ועבר טירונות בתותחנים, בני סובל מבעיות גב אשר החמירו במהלך הטירונות, כתוצאה מכך נקבע לו ע"י רופא צבאי פרופיל 45 קבוע!! (יש לציין שבני לא ביקש פרופיל כזה!) כעת בני נמצא בגדוד ברמת הגולן, ומאחר ולא ניתן לשבצעו לתפקיד מעניין, כמו למשל מש"ק מודיעין מאחר ותפקיד זה מצריך ירידה לשטח מדי פעם, שובץ בני לתפקיד עבודות כלליות תחת הרס"ב, יש לציין כי גם תפקיד זה אינו מתאים לו, מאחר ומדובר בתפקיד פיסי, וכאמור בני סובל מבעיות גב!! בנוסף ברצוני לציין כי לבני קבא גבוהה (54),כל ניסיונותינו להסביר את הדבר לממונים עליו נתקלו באטימות, בנתיים בני מרבה להתבודד, לא מתחבר לחיילים שעובדים איתו תחת הרס"ב, (עם חברי הסוללה היה בקשר חם מאוד), הוא מרבה להתבודד, בוכה הרבה, ומדוכא מאוד!! בני מעוניין לתרום לצה"ל בגבול היכולות שלו הן הפיזיות והן השיכליות, עושה רושם שהוא קיבל "עונש"על כך שהורד לו הפרופיל, והדבר הזה לא מובן בכלל!!!! עוד אוסיף כי לבני מעולם לא היו בעיות משמעת, והוא היה אהוב על מפקדיו, ונשאלת השאלה , לא חבל שלא לנצל חייל עם פוטנציאל ורצון לתרום, ופשוט להוריד לו את המוטיבציה ל 0!!!

מתן גרוס- צוות המשרד07/01/2009 בשעה 19:40

לגבי המצב הרפואי – מומלץ שייגש לרופא היחידה שיקבע כשירותו לתפקיד.
לגבי השיבוץ – לצה"ל השיקולים שלו, וכל שניתן לעשות הוא לנסות להגיש טופס 55 למעבר יחידה דרך משרד הת"ש.

אמא של חייל07/01/2009 בשעה 20:37

ברצוני להסב את תשומת ליבך כי ההצבה ליחידה זו, נעשתה עוד כשהיה עם פרופיל 72 וכרגע לאחר שהוועדה הרפואית קבעה לו פרופיל 45 קבוע עם המלצה לטיפול פיזיוטרפיה אינטנסיבי,אינו מתאים יותר לשרת ביחידה הנ"ל, כאמור החייל קיבל תפקיד של עובד רס"ג שברשותו פתורים מהרמת חפצים מעל 5 קילו, פתור מנשק, פתור מריצה ופתור ממד"ס ועוד פתורים נוספים. ויתרה מזו, כרגע אין תפקיד שמתאים לו ביחידה זו, ובכל זאת הם מתעקשים להשאיר אותו ביחידה, ולא להחזיר אותו לבקום לשיבוץ מחדש כאשר ניתן לשבץ אותו לתפקיד שיועיל יותר לצה"ל בזכות הקבא הגבוהה שלו! לא ברור מה ההתעקשות להשאיר חייל במקום שלא מתאים לו ולא נמצא לו תפקיד!!!

מתן גרוס- צוות המשרד08/01/2009 בשעה 15:04

אני מבין אותך אך צר לי וניתן לערער על השיבוץ ככלל רק מהסיבות הרפואיות אם ישנן ולא מהסיבות שציינת – בגינן ניתן להגיש , כפי שציינתי, טופס 55 לבקשת מעבר יחידה.
לצה"ל שמורה הזכות לשבץ חייל בכל מקום כל עוד הוא כשיר לכך רפואית.

השארת תגובה

0 thoughts on “תפקיד שבו שובץ בני.

Leave a Message


נושאים מומלצים